Producent monokrystalicznych modułów fotowoltaicznych, firma Longi Solar zyskuje coraz większy udział w polskim rynku, spowodowane jest to kilkoma czynnikami szczególnie istotnymi dla klienta.

Po pierwsze jakość – moduły Longi Solar charakteryzują się wysoką jakością wykonania jak i samych komponentów. Najważniejszą częścią modułu jest ogniwo, które produkowane jest również przez firmę Longi, będącą największym na świecie producentem wafli fotowoltaicznych z udziałem w rynku światowym na poziomie 37%. Tak duży udział w rynku możliwy jest dzięki zaufaniu, jakim firmę longi obdarzyli czołowi producenci modułów z listy Tier 1. Po drugie, jest to jeden z nielicznych producentów, który dzięki powiększeniu mocy produkcyjnej jest w stanie zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na moduły. Dzięki temu firma Keno będąca jedynym polskim dystrybutorem modułów Longi może zapewnić nieprzerwany łańcuch dostaw swoim klientom. Po trzecie, moduły Longi odznaczają się wyjątkowo atrakcyjną ceną, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że są to zawsze moduły wysokiej mocy, 305 i więcej wat peak.

Longi Solar jako jeden z nielicznych producentów modułów fotowoltaicznych, od początku swojego istnienia realizuje jasno określoną strategię działania, która zakłada rozwój wyłącznie technologii monokrystalicznej. Takie zawężenie produkcji pozwoliło na przeznaczenie znacznie większych środków, stanowiących 7% zysku, na badania i rozwój. Skutkowało to produkcją ogniwa o rekordowej na skalę światową sprawności równą 24,06% w kwietniu 2019. Kolejną korzyścią jaką przyniosło firmie skupienie się na jednej technologii jest rosnący udział w rynku, na liście Tier 1 z roku na rok Longi znajduje się wyżej w rankingu, zajmując w drugim kwartale 2019r. miejsce 5, będąc jednocześnie największym producentem modułów monokrystalicznych. Za potwierdzeniem obrania słusznej strategii stoi również kondycja finansowa, szacowana przez niezależny ranking Photon consulting na najlepszą w branży. Pozwala to spokojnie spać inwestorom, którzy szukają modułów z pewną gwarancją.

Moduły monokrystaliczne, które na przestrzeni ostatnich miesięcy powoli wypierają rozwiązania polikrystaliczne, okazały się doskonałą drogą do sukcesu, należy również zauważyć , że Longi Solar oferuje bardzo szerokie portfolio produktów w obrębie tej grupy. Począwszy od najbardziej typowych modułów z białym laminatem i srebrną ramą, poprzez moduły z czarną ramą i białym laminatem oraz w wersji fullblack. Od niedawna dostępne są również moduły typu half-cut, w których znajdziemy 120 ogniw o najwyższej sprawności, produkujące sumarycznie moc 320Wp osiągając 19,3% sprawności.

Niewątpliwą przewagą modułów Longi nad konkurencją, co prawda dostrzegalną przez bardziej dociekliwych klientów, jest stosowanie ogniw Mono PERC ze zwiększoną odpornością na degradację LID. Dzięki tej technologii moduły objęte są gwarancją wydajności liniowej, która w porównaniu do konkurencji zastrzega utratę mocy rok do roku nie większą niż -0,55%, co na koniec 25 letniego okresu gwarancji pozwala liczyć na sprawność o ponad 4% większą w porównaniu do innych modułów.

Podsumowując, moduły Longi Solar stanowią doskonały wybór dla firm, które chcą być postrzegane jako wiarygodny i dotrzymujący terminów sprzedawca, który oferuje moduły czołowego producenta. Z zapowiedzi Longi Solar wynika, że w przyszłym roku trafią na pierwszą pozycję listy Tier 1 zwiększając produkcję modułów z 16 GW w 2019 roku do 25 GW w 2020r.

Keno