Energia to nasza codzienność – nasze życie, komfort, potrzeby. Żyjemy w czasach transformacji, kiedy nic nie jest stałe, a to co wczoraj było nowoczesne, dziś może już nie spełniać naszych oczekiwań. Zastępujemy tradycyjne źródła energii nowymi, nie tylko z uwagi na ich energooszczędność, ale także nasz komfort – czystość otaczającego nas środowiska, zmniejszenie naszego bezpośredniego zaangażowania czy wreszcie możliwość swobodnego zarządzania dostępnymi systemami.

Procesy te nie omijają samorządów. Budynki użyteczności publicznej w standardzie energooszczędnym czy pasywnym to coraz częściej nie pogoń za nowością, ale codzienność. Codzienność, która jest wieloaspektowa – dotyczy projektowania, wyposażenia budynku w instalacje, odpowiedniego naświetlenia, spełnienia szeregu wymogów z zakresu bezpieczeństwa, ale co najważniejsze jego efektywnej eksploatacji.

Ciepło, chłód, wentylacja, światło, prąd to nie puste hasła, ale rzeczywiste aspekty funkcjonowania budynków użyteczności publicznej, o których trzeba pamiętać już na etapie przygotowywania inwestycji. O tym wszystkim mówimy podczas cyklu „Energia w Gminie”, pokazując nie tylko techniczne, ale też funkcjonalne aspekty inwestycji samorządowych. Mówimy o trendach – o tym co się zmienia, jak przygotować się na wyzwania i jak  zyskać poczucie bezpieczeństwa z dobrze wykonanej i zarządzanej inwestycji.

Poznaj Trendy Energetyczne – z GLOBEnergia podczas XXV Forum Energia w Gminie!

7 grudnia 2017 po raz kolejny Redakcja GLOBEnergia wraz ze Związkiem Miast i Gmin Morskich organizują to wyjątkowe wydarzenie.

Prelegenci to specjaliści w swych dziedzinach.

Gościem specjalnym będzie Bogdan Szymański – prezes Polskiego Stowarzyszenia Branży Fotowoltaicznej „Polska PV” i autor poradnika „Instalacje fotowoltaiczne”.

Wstęp bezpłatny: dla przedstawicieli gmin i samorządów lokalnych, partnerów organizatorów konferencji, instytucji państwowych i naukowych – obowiązkowa rejestracja.

Program:

Rejestracja uczestników: godz. 9:30

10:00 Rozpoczęcie
Grzegorz Walczukiewicz – Związek Miast i Gmin Morskich
Grzegorz Burek – redakcja GLOBENERGIA
10:10 Panel I – Efektywność energetyczna w inwestycjach komunalnych.
Moderator: Grzegorz Burek, redaktor naczelny GLOBENERGIA
Paneliści: Dr Marek Przychodzeń – EIDOS Sp. z o.o., Artur Karczmarczyk – Viessmann, Adam Koniszewski – Dimplex, Janusz Drzewuszewski – 3THERMO
Audyt energetyczny walk-through – ścieżka optymalizacji kosztów.
Ekonomika – pompy ciepła i fotowoltaika – razem czy osobno?
Chłodzenie z odzyskiem ciepła – urządzenia rewersyjne.
Grzejniki podtynkowe – efektywne ogrzewanie i estetyka wnętrz.
11:40 Przerwa kawowa.
12:00 Panel II – Zrównoważony rozwój lokalny.
Moderator: Bogdan Szymański, Prezes Stowarzyszenia Branży Fotowoltaicznej POLSKA PV
Paneliści: Łukasz Tylkowski – Spirvent, Grzegorz Narwojsz – TUV Nord, Janusz Parkitny – Semper Power
„Chmura dla Rząśni” – zarządzanie energią w gminie.
Efektywna termomodernizacja – studium przypadku.
Fotowoltaika w samorządowych programach parasolowych.
Dofinansowania dla gmin – studium przypadku.
13:40 Podsumowanie, rozstrzygnięcie konkursu dla uczestników i zakończenie konferencji.

Konsultacje dla przedstawicieli samorządów z zakresu finansowania inwestycji w ramach tzw. programów parasolowych: przygotowanie inwestycji, audyt obiektów, sporządzenie programów funkcjonalno-użytkowych, realizacja inwestycji.

Strona wydarzenia: http://globenergia.pl/wydarzenia/xxv-forum-energia-gminie-gdansku/

Redakcja GLOBEnergia