Budowlana Marka Roku 2017 dla Viessmann

8 czerwca odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród Budowlana Marka Roku 2017. Firma Viessmann otrzymała nagrodę w kategorii pompy ciepła.

XIII edycja Gali Budowlana Marka Roku odbyła się w hotelu Venecia Palace w Michałowicach k. Warszawy. Wśród licznie zgromadzonych gości znaleźli się przedstawiciele producentów materiałów budowlanych, organizacji zrzeszających wykonawców, stowarzyszeń branżowych, i partnerów biznesowych. Tytuł dla firmy Viessmann przyznano na podstawie wyników ogólnopolskiego badania opinii i preferencji firm wykonawczych.


Dimplex – Promocyjne pakiety z kompaktowymi pompami ciepła SIK 6-11TES i osprzętem

W ofercie specjalnej pompy ciepła SIK 6-11TES dostępne są w promocyjnych pakietach wraz z osprzętem. Promocja obejmuje pakiety z pompa ciepła i zasobnikiem c.w.u., buforem, grzałka, zestawem c.w.u. lub zestawem do montażu ściennego sterownika.


alpha innotec – promocja na powietrze pompy ciepła alpha innotec

Promocja obejmuje wybrane modele pomp z serii alira LWA do ustawienia zewnętrznego, idealnie spełniające zadanie urządzenia grzewczego dla obiektów mieszkalnych. Wyłącznym przedstawicielem marki alpha innotec w Polsce jest Przedsiębiorstwo „Hydro-Tech” Konin. Ceny wybranych modeli obniżono o 5 tysięcy złotych.


Ulepszenia w falownikach Spirvent

Firma Spirvent – polski producent falowników fotowoltaicznych informuje o zmianach konstrukcyjnych, które wprowadzono do tych urządzeń. Mowa o lżejszej obudowie, nowym sposobie chłodzenia (zamiast naturalnego zastosowano żebrowany radiator), nowym systemie montażowym, nowy uszczelnieniu. Beztransformatorowy falownik Wolta 2/3/4 kW dedykowany jest dla instalacji prosumenckich małej mocy.


Galmet – Maxima nagrodzona Medalem Europejskim 2017.

7 czerwca w Salach Redutowych Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie odbył się finał 28 edycji Medalu Europejskiego.
Galmet został laureatem Medalu Europejskiego za bezkonkurencyjną pompę ciepła Maxima. Warto wspomnieć, że to już kolejne wyróżnienie dla tej gruntowej pompy ciepła.
W imieniu Prezesa firmy Galmet nagrodę odebrał dyrektor Sławomir Ociepa.


Energa zainwestuje 40 mln zł rocznie w innowacje

Prace nad własną baterią, inteligentnymi licznikami i pionowymi siłowniami wiatrowymi zapowiedział prezes Zarządu Energa SA Daniel Obajtek podczas konferencji poświęconej innowacjom. Spółka powołała dedykowaną jednostkę badawczo-rozwojową, która na terenie Politechniki Gdańskiej będzie rozwijać nowe technologie.


TAURON aktywizuje współpracę z samorządami Małopolski

Wdrażanie rozwiązań służących rozwojowi pojazdów elektrycznych oraz infrastruktury do ich ładowania w województwie małopolskim zakłada podpisany w Krakowie list intencyjny pomiędzy TAURONEM a Wojewodą Małopolskim. Po rozpoczętym już programie pn. „Oddychaj powietrzem” to kolejne działania na rzecz aktywnej współpracy TAURONA z małopolskimi samorządowcami.


Bruk-Bet Solar i nowe moce produkcyjne

Bruk-Bet Solar, polski producent modułów fotowoltaicznych zwiększył czterokrotnie moc produkcyjną swojego zakładu wytwórczego w Tarnowie, z 30 MW do 120 MW na rok. Dzięki inwestycji w nową linię produkcyjną, Bruk-Bet Solar stopniowo zwiększa swą ekspansję w Polsce i w Europie.


Vaillant i promocje na pompy ciepła!

Vaillant oferuje pompy ciepła w niższych cenach. Promocja dotyczy zarówno pojedynczych urządzeń, jak i kompletnych zestawów pomp ciepła. Ceny katalogowe zostały obniżone odpowiednio od 3 000 do 7 000 zł netto. Promocją objęte są następujące modele pomp ciepła: flexoTHERM exclusive, flexoCOMPACT exclusive, aroTHERM VWL. Czas trwania Promocji to okres od 24.04 do 30.11.2017 r. lub do wyczerpania zapasów Urządzeń objętych akcją promocyjną.


10 lat gwarancji na wymiennik ciepła w kotłach Bosch

Bosch Condens GC9000iW oraz Bosch Condens GC9000iWM z dłuższą gwarancją Marka Junkers-Bosch wprowadza 10-letnią gwarancję na wymienniki aluminiowo-krzemowe stosowane w kotłach kondensacyjnych Bosch Condens GC9000iW oraz Bosch Condens GC9000iWM. Wymienniki aluminiowe-krzemowe zostały zastosowane w ponad milionie różnego typu urządzeń marki Junkers-Bosch i potwierdziły swoją niezawodność.

Redakcja GLOBEnergia