Viessmann – Vitodens 100-! Produktem „Best Buy”

Vitodens 100-W uzyskał rekomendację niezależnego stowarzyszenia Which? Jako produkt „Best Buy” w kategorii kotły gazowe 2017!.

Which jest serwisem doradczym non-profit, powstałym w 1957 roku i obecnie skupia 1,5 miliona członków w Wielkiej Brytanii.
Status „Best Buy” jest przyznawany produktom, które okazały się najlepszym w danej kategorii, na podstawie przeprowadzonych co rok badań opinii klientów.
Opinia dotyczy między innymi: jakość wykonania, dostępność części i serwisu, prawdopodobieństwo rekomendacji innym użytkownikom.


Dimplex – System M dostępny w Polsce!

Powietrzne pompy ciepła Dimplex nowej generacji, które wyróżniają się wyjątkowo niskim zapotrzebowaniem na miejsce, doskonałym wzornictwem, wydajnością i oferują nieprawdopodobnie cichą pracę oraz komfort użytkowania. Można powiedzieć, że opracowaliśmy pompę ciepła całkowicie na nowo! System M dostępny jest w 4 liniach: Pure/Compact/Comfort (grzanie) oraz Comfort Cooling (grzanie i chłodzenie).


Spirvent – doceniono polskie innowacje!

I miejsce w Konkursie na Najlepszy Produkt Wystawcy Prezydenta Miasta Krosna dla Spirvent!

Cieszymy się z kolejnej nagrody dla polskich rozwiązań z fotowoltaiki otrzymanej podczas Wystawy Odnawialnych Źródeł Energii Ekomiasto w Krośnie.


IKEA Industry w gronie największych producentów pelletu w Polsce

IKEA Industry dołącza do grona największych producentów pelletu w Polsce. Na początku września br. szwedzki producent mebli uruchomił linie do wytwarzania tego biopaliwa w tartaku w Stalowej Woli. Nowo zainstalowane maszyny mają moc produkcyjną na poziomie 60 tys. ton pelletu rocznie.

Ruszyła promocja dla instalatorów pomp ciepła Panasonic

Panasonic uruchomił drugą edycję programu promocyjnego dla akredytowanych instalatorów urządzeń z linii Aquarea. Od 1 września 2017 r. do 15 marca 2018 r. mogą oni zdobywać punkty za zakup kompletów Aquarea typu split oraz All-in- One, a następnie wymieniać je na nagrody. Do zdobycia są m.in. telewizory, aparaty cyfrowe i elektronarzędzia marki Panasonic.


TAURON buduje pierwszą w Polsce cyfrową stację elektroenergetyczną

TAURON Dystrybucja rozpoczyna modernizację rozdzielni 110 kV w stacji elektroenergetycznej Oborniki Śląskie na Dolnym Śląsku. Zostanie w niej zastosowana w pełni cyfrowa komunikacja z wykorzystaniem tzw. szyny procesowej. Oznacza to, że po zakończeniu projektu w 2018 roku będzie to pierwsza w Polsce cyfrowa stacja elektroenergetyczna.


Nowość! Pompa ciepła WPL 17 ACS Classic od firmy Stiebel Eltron

Firma Stiebel Eltron wprowadziła do swojej oferty dwa zestawy z pompą ciepła WPL 17 ACS Classic, która pozwoli nam uzyskać energię w sposób przyjazny dla środowiska oraz przyczyni się do znacznych oszczędności związanych z obniżeniem rachunków za prąd.


Bruk-Bet Solar poszerza portfolio o dwa nowe certyfikaty

Bruk-Bet Solar postanowił poszerzyć swoje portfolio o dodatkowe dwa certyfikaty, które świadczą o wysokiej jakości stosowanych komponentów oraz właściwym procesie produkcyjnym.

Extreme Thermal Cycling

Test wykonywany zgodnie z normą IEC 61215:2005 polega na umieszczeniu modułu PV w komorze klimatycznej, w której badana jest szybkość starzenia się urządzenia. Test ten, pozwala na określenie, jak będą zachowywać się moduły fotowoltaiczne przez kilkanaście lat w normalnych warunkach pogodowych. Celem tego testu jest określenie zdolności modułu PV do wytrzymania efektów gwałtownych zmian temperatur (w zakresie od 85°C do -40°C).

Extreme Damp Heat

Test Damp Heat, podobnie jak Thermal Cycling, są również częścią normy IEC 61215. Według niezależnych badań awaryjności, ponad 50% modułów PV nie przechodzi tego konkretnego testu, przez co procedura testowa Damp Heat, uważana jest za najtrudniejszą i najbardziej „agresywną”, jaką poddaje się moduł fotowoltaiczny podczas procesu certyfikacji.


Nowa powietrzna pompa ciepła Bosch: Bosch Compress 7000i AW

Nowa pompa ciepła Bosch Compress 7000i AW to urządzenie łączące rewolucyjny design i wyjątkową efektywność. Wyróżnia je nowoczesny kształt oraz obudowa, której front wykonano z odpornego na uszkodzenia, utwardzanego szkła.

Wysoka efektywność pracy, nowatorskie wzornictwo, intuicyjna obsługa i możliwość sterowania przez internet to jego najważniejsze wyróżniki.

Pompa ciepła Bosch Compress 7000i AW to urządzenie typu powietrze/woda w wersji monoblok z zewnętrzną jednostką modulacyjną. W lecie pompę Bosch Compress 7000i AW można wykorzystywać także do chłodzenia pomieszczeń.


Nowe pompy ciepła Panasonic All-in-One generacji H

Panasonic poszerzył ofertę pomp ciepła powietrze-woda o nowe modele Aquarea All-in-One. Jednostki zostały zaprojektowane z myślą o domach energooszczędnych, są dostępne w wariantach od 3 kW do 16 kW. Jedną z nowości w ramach generacji H jest wbudowany zestaw dwustrefowy, dzięki któremu urządzenie może zapewnić ogrzewanie grzejnikowe i podłogowe jednocześnie.

Redakcja GLOBEnergia