Logo ViessmannVIESSMANN: Aplikacja ViCare

Firma Viessmann prezentuje nowy moduł Vitoconnect 100 OPTO1 do kotłów Vitodens marki Viessmann, który poprzez aplikację mobilną ViCare App i przy wsparciu funkcji „asystenta” ułatwia użytkownikom samodzielne zarządzanie instalacją grzewczą w domu.

Klientom, którzy zdalny nadzór nad instalacją chcą dodatkowo powierzyć fachowcom, taka usługa może być oferowana przy wykorzystaniu aplikacji Vitoguide. Aplikacja mobilna ViCare stwarza nowe możliwości obsługi systemu ogrzewania przez internet. Jej graficzny interfejs pozwala na całkowicie intuicyjną obsługę

 


Dimplex logo

DIMPLEX: System zero

Na jednym z największych międzynarodowych targów ISH, firma Dimplex przedstawiła  najnowsze rozwiązanie w dziedzinie pomp ciepła. Jedną z najbardziej innowacyjnych propozycji jest 60 kW pompa ciepła „System Zero”, pozwalająca oszczędzać maksymalną ilość energii.

Jest to pompa przeznaczona do obiektów komercyjnych, a co istotne istnieje możliwość zestawienia jej w kaskady.  Prezentowane urządzenie jest jednocześnie pompą powietrzną oraz pompą solankową, łącząc ze sobą zalety obu tych rozwiązań.

Jest w stanie zapewnić komfort cieplny budynku o powierzchni do 1000 m2 wraz z zapewnieniem ciepłej wody użytkowej.


Spirvent logo poziom

SPIRVENT: Nabór wniosków na instalację ogniw fotowoltaicznych

Od dnia 3 kwietnia 2017 roku uruchomiony jest nabór w programie dotacji na dofinansowanie na zakup i montaż odnawialnych źródeł energii, tj. instalacji fotowoltaicznej.

Wnioski o udzielenie dotacji przyjmowane będą we wtorki, środy i czwartki w godzinach pracy Urzędu (wtorki i środy: 7:30 – 15:00, czwartki: 7:30 – 17:30) w sali posiedzeń Urzędu Gminy w Rząśni, pokój nr 15 – I piętro.


Przedsiębiorstwo Hydro-Tech Konin logo

HYDRO-TECH KONIN: Promocje na pompy ciepła!

Hydro-Tech Konin ogłosiła promocję na pompy ciepła marki alpha innotec. W trakcie trwania promocji, czyli od 1 marca do 31 maja 2017, pompy ciepła z chłodzeniem pasywnym kosztują tyle samo, co standardowe modele. Można więc zaoszczędzić nawet 6 tysięcy złotych netto.

Chłodzenie pasywne nazywane także chłodzeniem naturalnym (natural cooling, free-cooling). Tryb chłodzenia jest realizowany przez pompę ciepła za pomocą wbudowanego wymiennika ciepła oraz zaworów 3-drogowych kierujących w odpowiedni sposób przepływ solanki i wody grzewczej/chłodzącej.


BUDERUS: Bezpieczna jazda z Buderusem

Kotły marki Buderus ogrzewają autodrom Jastrząb pod Radomiem – nowoczesny obiekt motoryzacyjny o charakterze szkoleniowo-treningowym. Na powierzchni 21 hektarów umieszczono asfaltowo-szutrowy tor szkoleniowy o łącznej długości 3500 metrów. Obiekt spełniający tak wiele funkcji wymaga niezawodnego systemu grzewczego, dlatego do ogrzewania budynku administracyjnego autodromu zastosowano rozwiązanie składające się z dwóch kotłów żeliwnych Buderus o mocy 240 i 295 kW współpracujących z kolektorami słonecznymi tej marki.


STIEBEL ELTRON: Nowości 2017!

Firma Stiebel Eltron prezentuje nowości na rok 2017! „Rodzina PSH”: seria wiszących ogrzewaczy pojemnościowych dostępna już od 30 litrów, idealna do domków letniskowych, gospodarczych, biur. Cechuje ją przystępna cena, szeroka gama pojemności, montaż w pionie lub poziomie, modele z wężownicą do podłączenia np. kotła c.o.
Wśród nowości znalazły się również TOP-ogrzewacze przepływowe DHE Connect i Touch. „Połącz lub dotknij” i ciesz się komfortem ciepłej wody.
W zakresie Techniki Systemowej: nowa, powietrzna, inwerterowa pompa ciepła WPL Classic oraz specjalnie dedykowany osprzęt hydrauliczny to kolejna propozycja dla Klientów planujących kompleksowe ogrzewanie i chłodzenie swoich domów.


DANFOSS i GENERAL ELECTRIC: Siły połączone w ramach współpracy strategicznej

Danfoss Silicon Power umacnia swoją pozycję w USA i nawiązuje współpracę z przemysłowym gigantem General Electric (GE). Wspólnie staną się wiodącym światowym dostawcą modułów zasilania z węgliku krzemu (SiC).

Moduły zasilania SiC umożliwiają tworzenie mniejszych, szybszych i bardziej wydajnych urządzeń elektronicznych. Przewiduje się, że zrewolucjonizują technologię pozyskiwania energii słonecznej i wiatrowej oraz przyszłe generacje pojazdów elektrycznych i hybrydowych.

Redakcja GLOBEnergia