Firma Viessmann obchodzi w Polsce 25-lecie. Od początku w jej strategii sponsoringowej sport odgrywa ważną rolę i jest ona mocno kojarzona ze sportami zimowymi dzięki długoletniemu sponsoringowi dyscyplin: saneczkarstwo, bobsleje, narciarstwo, biegi i skoki narciarskie oraz biathlon. W tym roku firma sponsoruje również Otwarte Mistrzostwa Europy w Biathlonie. 21 grudnia 2016 r. podpisana została oficjalna umowa o współpracy pomiędzy Miejskim Ośrodkiem Kultury i Sportu w Dusznikach-Zdroju i firmą Viessmann. Otwarte Mistrzostwa Europy w Biathlonie odbędą się w dniach od 25 do 29 stycznia w Dusznikach-Zdroju.


 

 

 

LA 9-18S-TUR – rewersyjne powietrzne pompy ciepła do grzania i aktywnego chłodzenia dostępne w zakresie mocy 9-18 kW. Urządzenie charakteryzuje się wysoką wydajnością grzewczą i chłodniczą, a model LA 18S-TUR dodatkowo 2-sprężarkową konstrukcją, co zapewnia dopasowanie mocy do zmiennego zapotrzebowania na ciepło obiektu oraz dłuższa żywotność. Istnieje możliwość zamówienia urządzeń w dowolnym kolorze z palety RAL (1625 kolorów do wyboru). Pompy ciepła LA 18S-TUR charakteryzują się niewielkimi wymiarami i brakiem odstępów montażowych z boku urządzenia. Na urządzenie przysługuje 5-letnia gwarancja.


Logo Spirvent 255x80

 

 

Firma Spirvent oferuje jednofazowy falownik WOLTA z modulacją mocy w zakresie 2-4 kW. Moc falownika może być dowolnie zmieniana w stosunku do zainstalowanej mocy paneli fotowoltaicznych jedynie poprzez aktualizację urządzenia. Pozwala to zaplanować rozwój instalacji przy wykorzystaniu tego samego urządzenia, bez konieczności jego wymiany. Falownik m.in. posiada zoptymalizowane filtry od strony AC, pobierające około 20 VA przy podłączeniu urządzenia. Może współpracować ze standardowym zabezpieczeniem różnicowo-prądowym, a jego sposób zarządzania prądem upływu minimalizuje zagrożenie pożaru instalacji.


Hennlich logo

 

 

 

Powietrzna pompa ciepła EcoTouch Air LCI Plus firmy Waterkotte to nowość, która dostępna będzie w sprzedaży od połowy roku 2017. Pompa bez wymiennika zewnętrznego, tylko z czerpnią i wyrzutnią montowana przez ścianę, której dużą zaletą jest prostota montażu. Posiada wszystkie zalety pompy powietrznej, a dodatkowo eliminuje konieczność instalacji wymiennika zewnętrznego, co pozwala na jej swobodne zastosowanie w budowictwie wielorodzinnym, np. modernizowanych kamienicach w Krakowie. Współpracuje ze wszystkimi wymiennikami przeznaczonymi pod pompy ciepła, może być sterowana przez Internet i ma wysokie COP. Wyposażona jest w kolorowy wyświetlacz, pozwalający na podgląd pracy pompy i prostą, intuicyjną obsługę. Posiada zintegrowany 140 l zasobnik c.w.u.


Panasonic

Panasonic wprowadził na europejski rynek pierwsze agregaty chłodnicze, które zamiast szkodliwych dla środowiska fluorowęglowodorów (HFC) wykorzystują naturalny i ekologiczny czynnik chłodniczy CO2. Rozwiązanie jest przeznaczone do małych obiektów komercyjnych, które korzystają z lodówek i zamrażarek do chłodzenia żywności.  Proponowane agregaty chłodnicze oferują wydajność od 1,6 kW do 14,6 kW. Są o 20% bardziej efektywne energetycznie niż produkty wykorzystujące standardowy czynnik R404A, między innymi ze względu na wyposażenie w 2-stopniową sprężarkę. Ponadto są ciche i lekkie – przykładowo urządzenie o mocy chłodniczej 3,55 kW waży zaledwie 67 kg.


Bosch

Bosch oferuje rozwiązania Smart Home w wielu obszarach związanych z prowadzeniem gospodarstwa domowego. Aplikacja Bosch Smart Home umożliwia sterowanie oświetleniem, ogrzewaniem, czujkami dymu i ruchu oraz nadzorowanie ich na tablecie lub smartfonie. Na targach CES 2017 Bosch zaprezentuje czujkę dymu i ruchu oraz manager scenariuszy, a dzięki nim rozszerzone funkcje systemu Bosch. W przypadku wykrycia dymu, czujka wyposażona w zintegrowaną syrenę alarmuje posiadaczy domu o niebezpieczeństwie. Dodatkowo, przez aplikację przesyłana jest także wiadomość na smartfon. Dzięki managerowi scenariuszy zintegrowany dom staje się jeszcze bardziej intuicyjny w obsłudze, co ułatwia życie jego mieszkańcom: na przykład wychodząc z domu, użytkownik nie musi sam sprawdzać, czy wyłączył ogrzewanie, urządzenia elektryczne lub światło.