Instalatorzy poszukiwani! Nowe pakiety z pompa ciepła! Nowe produkty!

Viessmann logo ramka

Viessmann zaprasza instalatorów do współpracy!

Viessmann zaprasza do współpracy instalatorów z uprawnieniami f-gazowymi. Firma gwarantuje swoim Partnerom Handlowym wsparcie w procesie montażu oraz sprzedaży systemów grzewczych. Wśród nich Viessmann oferuje między innymi instalacje fotowoltaiczne oraz pompy ciepła.

Dimplex – pakiety z pompami ciepła w promocyjnych cenach

Dimplex oferuje pompy ciepła z osprzętem w atrakcyjnych cenach! Na stronie dostępne jest zestawienia pakietów i fabrycznych zestawów z pompami ciepła Dimplex. Oferta pakietowa jest bogata i gotowa sprostać najbardziej wymagającym oczekiwaniom dotyczącym energooszczędnej instalacji. Systemy Dimplex to wysokiej jakości pompy ciepła i osprzęt, dobrany przez fachowców. www.dimplex.pl

Akademia Corab – plany na 2019!

Od stycznia ruszają kolejne szkolenia w ramach Akademii Corab. Zapisy ruszają już pod koniec grudnia! Akademia Corab organizuje szkolenia dla instalatorów w zakresie fotowoltaiki na poziomie podstawowym i zaawansowanym.

GALMET prezentuje nowy zbiornik Multi – Inox

Akumulacyjny zbiornik warstwowy Multi – Inox to rozwiązanie pozwalające maksymalnie wykorzystać zalety bufora c.o. i warstwowego rozkładu ciepłej wody do grzania c.w.u. Dzięki nierdzewnej wężownicy SPIRAFLEX woda ogrzewana jest bardzo szybko a przepływ turbulentny uniemożliwia osadzanie się związków wapnia.

PORT PC – Wspólna deklaracja EHPA i PORTPC na COP 24.

11 grudnia 2018 r. podczas konferencji zorganizowanej przez polski rząd na COP24 pt.Działania, finanse i technologia dla czystego powietrza, Europejskie Stowarzyszenie Pomp Ciepła (EHPA) i Polska Organizacja Rozwoju Technologii Pomp Ciepła (PORTPC) wydały wspólną deklarację. Deklaracja dotyczy wielofunkcyjnych rozwiązań w sektorze ogrzewania i chłodzenia, który musi stać się nowym priorytetem działań na rzecz klimatu, ponieważ stanowi dziś ponad 50% całkowitego zużycia energii w UE i pozostanie ważny w 2050 r.


JinkoSolar wzywa do współpracy w walce ze zmianami klimatu!

JinkoSolar dołącza do firm działających na rzecz przyspieszenia skutecznych mechanizmów i polityk w zakresie inwestycji niskoemisyjnych. A wszystko to za sprawą otwartego listu opublikowanego tuż przed Szczytem Klimatycznym w Katowicach!


Fronius – kolejny krok w kierunku 24 godzin słońca!

Firma Fronius Solar Energy, austriacki specjalista w dziedzinie rozwiązań energetycznych i chińskie przedsiębiorstwo sektora zaawansowanych technologii BYD przypieczętowały swoje strategiczne partnerstwo. Firma Fronius jest jedynym dostawcą rozwiązań, który dzięki zastosowaniu urządzenia Battery-Box HV firmy BYD oferuje zasilanie trójfazowych odbiorników w trybie zasilania awaryjnego. W ten sposób firma Fronius zrobiła kolejny krok w kierunku 24 godzin słońca.


Energa rozpoczyna budowę hybrydowego magazynu energii

Przy należącej do Energi Wytwarzanie farmie wiatrowej Bystra k. Pruszcza Gdańskiego rozpoczyna się budowa największego w Polsce magazynu energii o pojemności 27 MWh. Energa Wytwarzanie podpisała umowę na budowę hali, w której będzie zamontowany i eksploatowany hybrydowy bateryjny magazyn energii elektrycznej. Będzie to element prototypowego systemu poprawiającego bezpieczeństwo pracy sieci elektroenergetycznych.


Panasonic wprowadza nowy, niezwykle wydajny system VRF ECOi-EX MF3

Panasonic wprowadził na rynek 3-rurowy system VRF ECOi-EX MF3. Rozwiązanie zapewnia wydajną pracę nawet w ekstremalnych temperaturach otoczenia. Oferuje wysokie współczynniki SEER i SCOP przy pełnym obciążeniu oraz większą elastyczność projektowania instalacji dzięki zwiększeniu długości orurowania i liczby możliwych do podłączenia jednostek wewnętrznych.


Junkers-Bosch: 25 lat sukcesów na polskim rynku

25 lat temu dział handlowy Junkers rozpoczął sprzedaż urządzeń grzewczych w ramach spółki Robert Bosch w Polsce, oferując dwie podstawowe grupy produktów: termy i kotły gazowe. Dziś Junkers-Bosch sprzedaje w Polsce 75 tys. produktów rocznie i rozwija nowe obszary działalności. Marka mocno zaznacza swoją obecność na rynku urządzeń wykorzystujących energię odnawialną, np. pompy ciepła, a także na rynku klimatyzacji.


ABB zasili największą fabrykę baterii do samochodów elektrycznych w Europie, zlokalizowaną w Polsce

ABB dostarczy stację elektroenergetyczną do największej w Europie fabryki baterii do samochodów elektrycznych, należącą do LG Chem, jednego z największych koncernów chemicznych na świecie.
Nowa fabryka baterii do samochodów elektrycznych w Biskupicach Podgórnych niedaleko Wrocławia będzie wytwarzać do 250 000 baterii rocznie. Jest to pierwszy obiekt, w którym na wielką skalę będą powstawać baterie litowo-jonowe dla przemysłu samochodowego i w której wytwarzane będą wszystkie komponenty baterii, od elektrod do ogniw, modułów, po kompletne moduły zasilające.

Redakcja GLOBEnergia