CIEPŁO Z ZIMNA – Nowa promocja na pompy ciepła od Viessmann

Przy zakupie powietrznej pompy ciepła Viessmann Vitocal 200-S lub Vitocal 100-S firma Viessmann pokrywa koszty montażu i uruchomienia! Zyskasz czas i pewność, że wszystko się dzieje pod opieką fachowca. Zyskasz przy tym jeszcze więcej, bo firma gwarantuje obniżony podatek VAT – z 23% do zaledwie 8% za oferowany pakiet. Oferta ważna od 01.02.2018 do 30.06.2018 r. Dowiedz się więcej na stronie internetowej: www.cieplozzimna.pl


Dimplex – System M nagrodzony na targach BUDMA 2018!

Nowe pompy ciepła od  Dimplex zdobyły już kilka istotnych wyróżnień.

Pisaliśmy o nagrodzie German Design Award 2018 w kategorii „Energia”. German Design Award jest jednym z najbardziej prestiżowych konkursów wyróżniających produkty za wybitne osiągnięcia w dziedzinie wzornictwa i szeroko rozumianego designu. Nagroda przyznawana jest produktom, które reprezentują najwyższy poziom innowacyjności i jakość projektową.

Pompy ciepła z System M zdobyły również uznanie Ekspertów  Sądu Konkursowego pod przewodnictwem prof. dr hab. Inż. Józefa Jasiczaka i znalazły się wśród tegorocznych medalistów Złotego Medalu Międzynarodowych Targów Poznańskich i Targów Budma.


Spirvent zaprasza na ENEX 2018!

Polski producent falowników fotowoltaicznych zaprasza na stoisko podczas targów ENEX w Kielcach w dniach 28.02.2018 – 01.03.2018. Stoisko nr. E-47. Przedstawiciele firmy będą aktywnymi uczestnikami podczas IX Ogólnopolskiego Forum Fotowoltaiki i Magazynowania Energii SOLAR+.


Julibeusz firmy KENO podczas targów ENEX 2018

W tym roku targi te będą wyjątkowe dla firmy KENO Sp. z o.o., która będzie obchodzić w pierwszym dniu targów swoje 10-lecie działalności. Na stoisku o powierzchni 90m², KENO zaprezentuje się m. in. z firmą Fronius oraz firmą Sharp. Na stoisku firmy KENO będzie można poznać również zalety konstrukcji montażowej KENO, która uzyskała certyfikat wydany przez niezależną jednostkę certyfikującą jaką jest TÜV Süd.


Corab organizatorem konkursu ”INSTALATOR ROKU 2018!”

Branża PV choć młoda w Polsce rozwija się coraz prężniej. Na przestrzeni ostatnich kilku lat zdobywała wiedze i umiejętności. W sieci krążą niestety nadal fotografie niewłaściwie wykonanych instalacji fotowoltaicznych. W tym roku Corab wraz z Partnerami postanowili pójść o krok dalej i stąd konkurs na „Instalatora Roku”. To nie tylko sprawdzenie wiedzy, umiejętności i dobrych praktyk, ale przede wszystkim rozrywka i kolejna forma promocji fotowoltaiki w naszym kraju. Corab jako producent konstrukcji i dystrybutor rozwiązań dla profesjonalistów kładzie nacisk nie tylko na jakość produktów ze swojej oferty, ale również świadczone usług dla Klienta ostatecznego. Instalator Roku to jedna z inicjatyw organizowanych w ramach Akademii Corab.


Galmet wystawcą na targach Aquatherm Moscow

W dniach 6-9 lutego, firma Galmet prezentowała swoje urządzenia, wykorzystujące odnawialne źródła energii na Aquatherm Moscow – największych targach branży grzewczej w Rosji.


Promocyjne ceny na pompy ciepła od alpha innotec

Zamów powietrzną pompę ciepła serii alira LWD i zyskaj 5000 zł netto. Pompa ciepła z serii alira LWD to  5 lat gwarancji w standardzie, darmowy dostęp do internetu w standardzie,  niemiecka jakość, odporna obudowa z anodowanego aluminium, wysokie COP na poziomie 4,80, naturalny czynnik chłodniczy R290, klasa energetyczną A++. Promocja trwa od 1 lutego do 30 kwietnia 2018 r.


Wystartowała dolnośląska edycja programu TAURONA na rzecz czystego powietrza

TAURON zainaugurował dolnośląską edycję nowego programu edukacyjno-ekologicznego pn. Oddychaj Powietrzem. W ramach programu ruszyła kampania informacyjna dotycząca sposobów walki ze smogiem oraz zbieranie danych do badań na temat wiedzy mieszkańców o zanieczyszczeniu powietrza i bezpieczeństwie w sezonie grzewczym.


Buderus został laureatem wyróżnienia SUPER MARKA 2018

Buderus laureatem wyróżnienia SUPER MARKA 2018 – Jakość, Zaufanie, Renoma w kategorii „systemy i urządzenia grzewcze”. Marka po raz kolejny znalazła się w gronie firm ocenianych jako najbardziej rozwojowe i najlepiej rokujące na polskim rynku. W ramach programu SUPER MARKA 2018 – Jakość, Zaufanie, Renoma po raz dziewiąty przeprowadzone zostały badania rynkowe mające na celu określenie wartości, aktywności i rozpoznawalności marek obecnych na polskim rynku. Analizowano między innymi: pozycję rynkową marki i jej siłę, jakość prezentowaną przez dany produkt lub usługę oraz poziom zaufania konsumentów.


Systemy Panasonic VRF w nowym sklepie IKEA

Firma Panasonic dostarczyła rozwiązanie grzewczo-chłodzące do nowopowstałego sklepu IKEA typu „Kliknij i odbierz” (ang. Click and Collect) w Birmingham. W budynku zainstalowano zarówno elektryczne, jak i zasilane gazem jednostki VRF. Dzięki temu system zapewnia wydajne i ekonomiczne ogrzewanie i chłodzenie pomimo ograniczeń w dostawach energii elektrycznej.


Aviva wyróżniona za akcję „Wiem, czym oddycham”

Aviva została finalistą pierwszej edycji Open Innovation Award – konkursu dla firm tworzących innowacje we współpracy ze startupami. Wyróżnienie zostało przyznane za współpracę z Airly w ramach antysmogowej kampanii #WiemCzymOddycham.

Redakcja GLOBEnergia