Vitocal 100-S – pompa ciepła od Viessmann

Vitocal 100-S to atrakcyjna cenowo wytwornica energii o typowej dla marki Viessmann wysokiej jakości wykonania i wydajności. Pompa ciepła powietrze woda Vitocal 100-S jest dostępna w wielu wariantach, spełniających różne wymagania. Jako zwykła pompa ciepła do ogrzewania pomieszczeń i podgrzewu ciepłej wody użytkowej.

Dodatkowo z funkcją chłodzenia „active cooling“ do utrzymywania przyjemnej temperatury w pomieszczeniach w miesiącach letnich i wreszcie z zamontowanym podgrzewaczem przepływowym wody grzewczej. Dzięki modułowi WLAN Vitoconnect 100 można obsługiwać pompę ciepła powietrze/woda Vitocal 100-S przez internet. Dzięki darmowej aplikacji Vitotrol App można wygodnie sterować wieloma funkcjami, takimi jak regulacja temperatury lub tryb „Party”, za pomocą smartfona.


Dimplex – German Design Award 2018 dla System M!

Miło nam poinformować, że System M – powietrzna pompa ciepła nowej generacji Dimplex zdobyła nagrodę German Design Award 2018 w kategorii „Energia”. German Design Award jest jednym z najbardziej prestiżowych konkursów wyróżniających produkty za wybitne osiągnięcia w dziedzinie wzornictwa i szeroko rozumianego designu. Nagroda przyznawana jest produktom, które reprezentują najwyższy poziom innowacyjności i jakość projektową. W procesie nominacji eksperci z Niemieckiej Rady Wzornictwa (German Design Council) zapraszają do udziału w konkursie wyłącznie tych producentów, których produkty wyraźnie wyróżniają się na tle konkurencji.


Galmet – ulepszone ogrzewacze wody

Galmet znacznie ulepszył najpopularniejsze ogrzewacze wody z jedną i dwiema wężownicami spiralnymi o poj. 400 i 500 litrów. Od teraz ogrzewacze Tower i Tower Biwal są jeszcze wydajniejsze, co potwierdza klasa energetyczna B. Dzięki zastosowaniu innowacyjnej izolacji znacznie ograniczono straty ciepła. Pozwoliło to istotnie podnieść komfort użytkowania. Ciepła woda dostępna jest teraz znacznie szybciej, zbiornik dłużej utrzymuje jej wysoką temperaturę a koszty jej wytworzenia są  mniejsze.
Ta wyjątkowa, jak na wymienniki, o dużej pojemności klasa energetyczna B została już wprowadzona w ogrzewaczach Galmet o pojemności 400 i 500 litrów. W najbliższym czasie oferowana będzie też w wymiennikach o innych pojemnościach.


Spirvent – nowy falownik Wolta julia

Podczas tegorocznych targów Renexpo Poland miała miejsce premiera nowego urządzenia polskiego producenta – firmy Spirvent.  Mowa o trójfazowym, beztransformatorowym falowniku z Wolta julia 10 kW. Falownik Wolta julia to trójfazowy falownik fotowoltaiczny, dostosowany do pracy w polskich warunkach klimatycznych. Śledzi odbiornik na każdej fazie w zakresie poboru mocy, a przy podłączeniu z siecią zapisuje całą historię pracy. Upgrade oprogramowania jest możliwy przez internet. Umożliwia stały dostęp do danych o produkcji i konsumpcji energii.


alpha innotec – promocja powietrznych pomp ciepła

Od 15 października do 31 grudnia 2017 roku trwa promocja na powietrzne pompy ciepła. W trakcie trwania promocji należy zamówić powietrzną pompę ciepła marki alpha innotec serii alira

LW 71A lub LW 81A w promocyjnej cenie – można zyskać 5000 zł netto! Wystarczy wypełnić formularz ze strony internetowej aby otrzymać Voucher obniżający cenę katalogową pompy ciepła.

Wydrukowany i wypełniony Voucher należy przekazać do firmy, w której dokonasz zakupu pompy ciepła. Szczegóły na www.promocjepompy.pl


Corab podsumowuje targi Renexpo Poland

„Dla nas imprezy targowe to zawsze doskonała okazja nie tylko do spotkania potencjalnych Klientów, ale również do rozmów ze stałymi Partnerami. Zdobyliśmy nowe kontakty i podpisaliśmy kolejne umowy na realizacje. Targi Renexpo są dla nas, jak najbardziej udane.” zdradził Paweł Wiktorowicz,

Project Menager z firmy Corab. Marka pokazała przekrój swoich rozwiązań na dach skośny i płaski. Corab promował również wysokiej jakości inteligentne rozwiązania SolarEdge. Jedną ścianę pokrywały panele fotowoltaiczne takich producentów, jak Sharp, Ja Solar, Q.Cells i Panasonic. Odwiedzających zainteresował również organizowany przez Corab przy współpracy z Sharp i SolarEdge konkurs na Instalatora Roku 2017. Na podium na pierwszy miejscu była firma Ekosun, na drugim Bison Energy oraz na trzecim SunSol.


Vaillant – nowe zasobniki uniSTOR i auroSTOR

Vaillant wprowadził do oferty nowe zasobniki nagrodzone znakiem Design Plus na targach ISH 2017.  O wyjątkowej izolacji cieplnej i klasie A dla jeszcze większej energooszczędności. Dzięki demontowalnej izolacji cieplnej  są łatwe do transportu i instalacji. Przed korozją zabezpiecza bezobsługowa anoda aktywna. 82% materiału nadaje się do recyklingu. Przystosowane do współpracy z kotłem, kotłem i kolektorami słonecznymi, pompą ciepła, mogą być wyposażone w grzałkę elektryczną jako wspomaganie pracy urządzeń grzewczych.


Nowe jednostki kasetonowe 90×90 dla systemów komercyjnych Panasonic

Panasonic zmodernizował wewnętrzne jednostki kasetonowe 90×90 cm dedykowane systemom PACi i ECOi. Nowe modele z serii U2 zostały wyposażone w bardziej wydajny i cichy wentylator, system oczyszczania powietrza Nanoe oraz czujniki Econavi. Zapewniają dzięki temu większy komfort użytkownikom i o 15 proc. wyższe współczynniki efektywności energetycznej SEER i SCOP.


Nowe powietrzne pompy ciepła w ofercie Buderus

Pompy ciepła Logatherm WLW196i AR zapewniają efektywne ogrzewanie poprzez wykorzystanie naturalnego źródła energii: ciepła z naszego otoczenia. Wysoka sprawność i nowoczesny wygląd to główne zalety nowych urządzeń marki Buderus. Nowe pompy Buderus dostępne są  w wersjach z mocą wyjściową 6, 8, 11 i 14 kW, dlatego doskonale sprawdzą się w nowym lub modernizowanym domu lub niewielkim budynku wielorodzinnym. W lecie wykorzystamy je także do chłodzenia.


Serwis Volvo stawia na Buderusa

Serwis Volvo w Strzyńcu koło Białej Podlaskiej to obiekt o powierzchni 1700 m2 zaprojektowany i zbudowany zgodnie ze standardami Volvo w zakresie wyposażenia, troski o środowisko i obsługi klientów. O komfort w zakresie temperatury w tym nowoczesnym punkcie serwisowym samochodów ciężarowych dba marka Buderus.


„Bursztyn Polskiej Gospodarki 2017” – wyróżnienie dla NFOŚiGW

Kazimierz Kujda, Prezes Zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, otrzymał wyróżnienie „Bursztyn Polskiej Gospodarki 2017” za konsekwentne i skuteczne działania wspierające projekty realizowane przez samorządy, przedsiębiorstwa, podmioty publiczne i organizacje społeczne w zakresie polskiego systemu finansowania ochrony środowiska i gospodarki wodnej. Gala wręczenia statuetek odbyła się 19 października br. w Siedlcach podczas III edycji Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego.


ABB będzie produkowało w Łodzi transformatory dla całej Europy

ABB ogłosiła strategiczną reorganizację globalnej działalności, która będzie miała miejsce również w Polsce. Łódź będzie głównym centrum wytwórczym dla klientów z sektora kolejowego w Europie. Łódzka fabryka zwiększy również produkcję transformatorów mocy i transformatorów dystrybucyjnych. Dzięki temu Łódź stanie się ważnym centrum transformatorowym w Grupie ABB.

Redakcja GLOBEnergia