Zapraszamy na przegląd nowości z branży! Promocje, szkolenia, targi i duże inwestycje. Co działo się w ciągu ostatniego miesiąca?

Glen Dimplex na Targach ISH we Frankfurcie

W dniach 11-15 marca 2019 r. we Frankfurcie nad Menem odbyły się Międzynarodowe Targi ISH – jedna z największych imprez targowych z dziedziny techniki grzewczej, wentylacyjnej, klimatyzacyjnej oraz instalacji wodno-sanitarnych. Na Targach ISH 2019 nie zabrakło również Glen Dimplex Thermal Solutions. W tym roku GDTS zaprezentowało m.in. najnowsze rozwiązania systemowe wykorzystujące pompy ciepła do zastosowań indywidualnych (System M) oraz komercyjnych (System C), a także systemy chłodzenia precyzyjnego (System I).

Hybrydowe Systemy Grzewcze od Galmet!

Hybrydowe Systemy Grzewcze pozwalają na kompleksowe zaopatrzenie domu w energię pozyskiwaną ze źródeł odnawialnych. Ogrzewanie c.o. i ciepła woda użytkowa pozyskiwanie są z zachowaniem najwyższej ochrony środowiska naturalnego. Systemy hybrydowe pozwalają łączyć różne urządzenia – np. pompy ciepła, kotły grzewcze, kolektory słoneczne. Integralność ta polega na współdziałaniu i wspólnym oraz automatycznym sterowaniu kilkoma źródłami ciepła.

KENO zapowiada sprzedaż modułów EXE Solar X-LINE 285W!

W ofercie KENO pojawi się nowy polikrystaliczny panel fotowoltaiczny EXE SOLAR X-LINE o mocy 285W. Efektywność wyprodukowanego we Włoszech modułu sięga 17,29%.

 

Promocja od alpha innotec na pompę ciepła z chłodzeniem pasywnym!

Alpha innotec ogłosiła promocję, w trakcie której po zamówieniu pompy ciepła z chłodzeniem pasywnym, zapłacisz tyle, co za standardowy model. Promocja trwa do 30 kwietnia!

Viessmann logo ramka

System grzewczy w całości od Viessmann

Chciałbyś mieć nowoczesny system ogrzewania w swoim domu, ale nie wiesz od czego zacząć? Firma Viessmann proponuje kompletne systemy grzewcze oferowane wraz z montażem oraz 5-letnią gwarancją. Możesz oszczędzić nawet 10 000 zł!

Akademia Corab – szkolenia z zakresu fotowoltaiki!

Corab wraz z partnerami stale organizuje szkolenia z zakresu fotowoltaiki. Firma oferuje zarówno szkolenia praktyczne jak i praktyczne, dla początkujących instalatorów i handlowców, oraz dla zaawansowanych. Nie czekaj! Liczba miejsc ograniczona!

Największy projekt lądowej energetyki wiatrowej w Danii. Dostawcą Siemens Gamesa!

Siemens Gamesa podpisał z Eurowind Energy zamówienie na Thorup-Sletten – największą farmę wiatrową na lądzie w Danii. 18 turbin lądowych będzie miało łączną moc 77 MW, a produkcja energii elektrycznej odpowiadać będzie średniemu rocznemu zużyciu około 65 000 gospodarstw domowych. Instalacja farmy wiatrowej Thorup-Sletten w północno-zachodniej Jutlandii rozpocznie się w październiku tego roku. Siemens Gamesa będzie również odpowiedzialny za obsługę i konserwację farmy wiatrowej przez 20 lat .

Młodzi na rzecz planety! Jak uczniowie i studenci angażują się w walkę o klimat?

Piątki dla Przyszłości to cykl strajków, które zostały zapoczątkowane przez Gretę Thunberg. W 2018 roku wtedy 15-letnia uczennica ze Szwecji opuszczała lekcje w szkole, aby móc protestować przed szwedzkim parlamentem przeciwko bierności polityków w sprawie zmian klimatycznych. Polscy uczniowie również angażują się w walkę o klimat. Pierwszy światowy dzień strajków klimatycznych miał miejsce 15 marca. Wzięła w nim udział młodzież z blisko 100 państw. Uczniowie tego dnia nie poszli do szkół, ale wyszli na ulice – z transparentami i hasłami nawołującymi polityków do podjęcia realnych kroków w stronę zatrzymania dewastacji środowiska.

Żywotność systemu grzewczego – jak ją przedłużyć?

Nowoczesne instalacje grzewcze charakteryzują się wysoką sprawnością działania, ale aby przez długi czas cieszyć się ich wydajnością niezbędne jest zastosowanie odpowiednich środków zabezpieczających. Buderus ma rozwiązanie! Koncepcja Logafix D3 marki Buderus to kompleksowa ochrona systemu grzewczego, która zapewnia demineralizację wody, usuwanie osadów oraz odpowietrzanie instalacji.

Firma ABB I Ericsson łączą siły, aby rozwijać zaawansowaną automatykę i technologię 5G.

Firmy podpisały protokół ustaleń (MoU) podczas trwających Targów Hanowerskich.
Dokument ma potwierdzać zaangażowanie ABB i Ericssona we wspólne badania, doskonalenie procesów wytwórczych i technologii automatyki, a także w tworzeniu nowych możliwości biznesowych dla firm przemysłowych. Obie firmy podkreślają jednocześnie, że zamierzają rozwinąć „przemysłowy ekosystem” dla elastycznej, bezprzewodowej automatyki, co przełoży się na lepsze usługi połączone i technologie sztucznej inteligencji.

Panasonic wprowadza pompy ciepła Aquarea generacji J z czynnikiem chłodniczym R32

Pompy ciepła Aquarea wchodzą w skład wysokowydajnych systemów ogrzewania wykorzystujących w 100% odnawialne źródło energii, jakim jest powietrze. Nowa generacja J zapewnia jeszcze wyższą efektywność energetyczną niż poprzednie modele. Przykładowo model WH-UD03JE5 ma współczynnik COP na poziomie 5,33 i COP 3,3 przy pracy na potrzeby ciepłej wody użytkowej (CWU). Od września 2019 r. modele będą opatrzone etykietą A+++ (przy niskiej temperaturze zasilania), czyli najwyższą klasą energetyczną zgodnie z nową dyrektywą w sprawie etykietowania produktów 2010/30/EC.

Monika Ciosek

Redaktor GLOBEnergia