Mamy dla Was w tym numerze aż dwa wywiady, analizę kosztów ogrzewania i materiał o tym, co się dzieje z cenami energii elektrycznej w Polsce! Zapraszamy do lektury!

Czym najtaniej ogrzać dom?

Dla większości osób, decydującym kryterium przy wyborze sposobu ogrzewania są koszty jego eksploatacji. Które urządzenia grzewcze zatem wybrać? Przeanalizujmy ceny ogrzewania przy wykorzystaniu gazu ziemnego, węgla, energii elektrycznej oraz niektórych odnawialnych źródeł energii.

Konstrukcje fotowoltaiczne – podstawa do stabilnej pracy instalacji PV!

Pozyskiwanie energii elektrycznej ze słońca staje się coraz bardziej popularne na polskim rynku energetycznym. Czy przy kompletowaniu instalacji nie zapominamy o odpowiednim doborze konstrukcji? O standardy jakie powinna spełniać konstrukcja, aby posłużyła przez wiele lat, a także o rozwój branży fotowoltaicznej zapytaliśmy eksperta z firmy Corab – Pawła Wiktorowicza.

Co się dzieje z cenami energii elektrycznej w Polsce?

Od pewnego czasu pojawiają się w mediach informacje o wzroście cen energii elektrycznej w Polsce. Czy to wiadomości prawdziwe czy tylko bezpodstawna panika? Niestety, jest to prawda… Pierwszy, nieznaczny wzrost nastąpił we wrześniu aby do grudnia osiągnąć koszt ok. 185 zł za 1 MWh. Po lekkim spadku w styczniu oraz lutym, ceny dynamicznie poszybowały w górę aby w maju 2018 roku przekroczyć 300 zł za MWh. Prognozy na sierpień i wrzesień są podobne i dopiero w czwartym kwartale spodziewany jest spadek do poziomu ok. 260-275 zł za MWh.

Co należy wiedzieć o magazynach energii?

Co wyróżnia polski rynek magazynów energii? Jak eksploatować takie systemy i gdzie je instalować? Komu mogą przynieść korzyści? W jakich dziedzinach życia znajdą zastosowanie? Zapraszamy na rozmowę o magazynach energii. O systemach ESS pod względem inwestycji, eksploatacji, sytuacji prawnej i wizjach na przyszłość opowiada Maciej Gajda, Kierownik Sprzedaży Magazyny Energii – ESS Sales Manager BMZ Poland.

Wręcza – Prace nad nowym, wodnym parkiem rozrywki z basenami termalnymi już na półmetku!

Zamieszkane przez jedynie 154 mieszkańców miasteczko Wręcza stanie się niedługo jednym z największych ośrodków wodnej rozrywki w Europie Środkowo – Wschodniej. Powstaje tam bowiem park rozrywki Park of Poland, którego częścią będzie park wodny Suntago.

Zapraszamy do lektury!


CZYTAJ CAŁE WYDANIE TUTAJ lub


POBIERZ DARMOWĄ APLIKACJĘ MOBILNĄ GLOBEnergia+ i czytaj cały numer!

AppStore

  GooglePlay

Anna Będkowska

Redaktor prowadzący GLOBEnergia