Maj rozpoczął się dla całej branży OZE dość intensywnie i burzliwie!

 
Na stronach Sejmu pojawiła się propozycja nowelizacji ustawy o odnawialnych źródłach energii – zapisy na które cała branża czeka do dawna. Propozycja nowelizacji nie wszystkim się podoba, a dlaczego? Zapraszam do kolejnego wydania miesięcznika GLOBEnergia Plus w której analizujemy najważniejsze jej zapisy!
 
Co oprócz nowelizacji ustawy o OZE? Pod lupą net metering! Jak funkcjonuje w praktyce? Z jakimi problemami spotkał się pewien prosument? Poznajcie historię Pana Łukasza która od kilku miesięcy walczy o możliwość rozliczania netto. 
 
W tym numerze również komentarze branży prosto z targów Instalacje! O firmie, wyzwaniach i planach na przyszłość opowiada Sebastian Walerysiak – Prezes Zarządu Viessmann.
Zapraszamy też na krótki wywiad prosto z targów GreenPOWER – tym razem o falownikach firmy Huawei.
 
Na jakie problemy prawne napotykają inwestorzy w farmy fotowoltaiczne? – komentuje radca prawny.
 
Co z nowości? Mobilne panele fotowoltaiczne, czyli fotowoltaika i rowery –  czy to się da połączyć? Z cyklu przemyślenia z niezwykłego kraju – OZE&OZE, czyli stojąc w miejscu – cofamy się!
Na sam koniec polecamy też podsumowanie działań ograniczających niską emisję  w Małopolsce za 2015 rok.
 
W numerze również RADAR Rynku czyli kolejne nowości i promocje! Mamy też informacje o innowacyjnych materiałach, które są nadzieją na tanie magazynowanie energii odnawialnej. Czy chilijskim kopalniom potrzebne jest OZE? 
 
Czy można skalkulować jakość? Wycieczka do fabryki pomp ciepła w Kulmbach!
 
Zapraszamy do lektury!


POBIERZ DARMOWĄ APLIKACJĘ MOBILNĄ GLOBEnergia Plus i czytaj majowe wydanie już dziś!

appstore        google play