Coraz większe powierzchnie osiągane przez moduły fotowoltaiczne wymagają zarówno elastycznych i precyzyjnie dopasowanych systemów montażowych, jak i gwarancji maksymalnego bezpieczeństwa. Nowy AeroFix G3 umożliwia instalację paneli o długości od 1500 do 2100 mm i szerokości od 980 do 1150 mm, a zintegrowane połączenie uchylne w podporze montażowej systemu pozwala instalować moduły bez dodatkowych naprężeń mechanicznych, co znacznie niweluje ryzyko uszkodzenia ogniwa i utraty wydajności.

Nowością w IBC AeroFix G3 jest możliwość łączenia w jednym systemie montażowym szerokich i wąskich szyn nośnych. Takie rozwiązanie w przypadkach stabilnych powierzchni dachowych lub fragmentów instalacji o obniżonym balaście pozwala wykorzystywać ekonomiczną szynę wąską. W konsekwencji uzyskuje się nie tylko maksymalną elastyczność, ale także minimalizację wydatków i nakładów materiałowych, wpływających na całkowity koszt systemu. Co ważne, osiągnięta efektywność kosztowa nie stanowi zagrożenia dla bezpieczeństwa instalacji dachowej.
Również pod względem opcji montażowych nowy system oferuje szeroką gamę zastosowań, precyzyjnie dopasowujących się do każdego dachu. Moduły AeroFix G3 mogą być instalowane w sześciu różnych wariantach – zarówno w orientacji poziomej, jak i pionowej oraz w ustawieniu pod kątem 8, 10 lub 15 stopni w kierunku południowym lub wschód-zachód.

IBC AeroFix G3

Oszczędność czasu i wygodna instalacja

Maksymalne ułatwienie montażowe i opłacalność systemu zapewniają fabrycznie zainstalowane maty ochronne oraz kanały kablowe. System AeroFix G3 został wyposażony w szerokie szyny nośne, w które wbudowano kanały kablowe mogące pomieścić 28 x 6 mm² kabli. Oznacza to nie tylko łatwiejszy montaż, ale również oszczędność czasu i pracy. Ponadto szyny podłogowe zapewniają dużą powierzchnię styku, a tym samym niski nacisk powierzchniowy i równomierny rozkład obciążeń na całym dachu.

Podobnie jak we wcześniejszych modelach, tak i w AeroFix G3 zastosowano materiały najwyższej jakości – aluminium i stal nierdzewną oraz zadbano o idealne dopasowanie wszystkich komponentów. Gwarantuje to maksymalną stabilność systemu i trwałość dla wszystkich rodzajów dachów płaskich, niezależnie od tego, czy są one pokryte folią, bitumem, żwirem, czy też roślinnością. Nowy AeroFix G3 jest zgodny z najnowszymi kryteriami Towarzystwa Techniki Wiatrowej (WTG). Rozwiązanie przeszło również rygorystyczne testy jakości w laboratorium badawczym PV SUNLAB i objęte jest 15-letnią gwarancją łączoną IBC SOLAR.

System montażowy IBC AeroFix G3 to trafiona propozycja dla instalatorów, którym marzy się większa elastyczność, a także interesująca oferta dla samych inwestorów, zazwyczaj poszukujących w katalogach produktów informacji pod hasłem WIĘCEJ (więcej bezpieczeństwa, innowacji itp.). To również dowód na to, że IBC SOLAR dobrze wsłuchuje się w oczekiwania użytkowników i trendy na rynku PV. Firma działa na globalnych rynkach już od 39 lat i ma na swoim koncie ponad 5,4 gigawatów mocy zainstalowanej na całym świeci, biura w 14 międzynarodowych lokalizacjach, rozbudowaną sieć ponad 1000 partnerów oraz portfolio imponujących realizacji na całym świecie.

IBC Solar

Dostawca rozwiązań dla energii słonecznej