Ruszyła kampania promocyjna mamyklimat.pl, która jest wspólną akcją Ministerstwa Klimatu, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz PKO Banku Polskiego. Kampania ma zachęcić Polaków do inwestycji w instalacje fotowoltaiczne i wytwarzania taniej energii na własne potrzeby w domach jednorodzinnych. Ambasadorką kampanii została polska aktorka Małgorzata Kożuchowska.

Jak podaje Ministerstwo Klimatu, celem kampanii jest budowanie świadomości na temat możliwości płynących z wykorzystania energii odnawialnej w polskich domach jednorodzinnych oraz rozwijanie naszego rynku mikroinstalacji fotowoltaicznych. Kampania obejmuje emisję spotu telewizyjnego oraz działania w internecie. W dalszej kolejności zostanie rozszerzona o promocję radiową.

Mamyklimat.pl

Na potrzeby kampanii została stworzona strona internetowa mamyklimat.pl, na której można znaleźć ciekawostki dotyczące fotowoltaiki i jej wpływu na środowisko.

Na stronie znajduje się również przekierowanie do strony poświęconej programowi Mój Prąd, gdzie można uzyskać informacje jak otrzymać dofinansowanie.

Źródło: Ministerstwo Klimatu

Redakcja GLOBEnergia