W samym Kołobrzegu, w trzech hotelach można znaleźć po dwa stanowiska ładujące samochody Tesli (Tesla Destination Charger), oraz po jednym stanowisku przeznaczonym do ładowania większości, z pozostałych modeli samochodów elektrycznych (Universal Connectors). Wczasowicze mogą więc naładować swoje samochody przy jednym z dziewięciu stanowisk.

Bezpłatne ładowarki we wszystkich Hotelach Zdrojowa Invest & Hotels.

Jednakże firma udostępnia ładowarki do samochodów elektrycznych nie tylko w Kołobrzegu. Dzięki inicjatywie proekologicznej spółki Zdrojowa Invest & Hotels, można przejechać się wzdłuż całego wybrzeża bez większych obaw, że samochód utknie na środku drogi bez potrzebnej do napędu energii elektrycznej.

Jak twierdzą przedstawiciele spółki, ładowarki będą dostępne we wszystkich ich hotelach, także tych obecnie budowanych, a kolejne inicjatywy proekologiczne są już w planach.

Teslą wzdłuż Bałtyku

Innym pomysłem firmy Zdrojowa było nawiązanie porozumienie z Teslą, którego skutkiem była możliwość przetestowania kilku modeli samochodów tej marki. Mogli z tej okazji skorzystać goście hotelów w Kołobrzegu: Marine Hotel, Diune Hotel oraz Sand Hotel.

Zdaniem dyrektora rozwoju w Zdrojowa Invest & Hotels, wielu testujących samochody, zadeklarowało później chęć ich zakupu. Kolejny test samochodów elektrycznych Tesli odbywa się w Świnoujściu, w dniach 24-27 sierpnia bieżącego roku. Mogą w nim brać udział goście hotelu Radisson Blu Resort.

Źródło: Tesla

Jeszcze inną inicjatywą jest współpraca z korporacją taksówkarską działającą na terenie nadmorskiego miasta Świnoujście. Dzięki tej współpracy, goście hotelowi mogą bez problemów korzystać z samochodów elektrycznych korporacji, które ładują się na terenie ich obiektu.
Samochody elektryczne na polskim rynku stanowią bardzo niewielki udział.

Pod koniec ubiegłego roku zarejestrowanych ich było nieznacznie ponad tysiąc. Ich sprzedaż na szczęście rośnie z każdym rokiem o kilkadziesiąt procent, a inicjatywy spółki Zdrojowa z całą pewnością okażą się w tym rozwoju pomocne. Pozostaje tylko czekać na kolejne ich pomysły oraz efekty tych działań.

Redakcja GLOBEnergia