Jak to możliwe, że z powietrza zewnętrznego pobierane jest wystarczająco dużo energii, by wystarczyło do ogrzania całego domu, a także podgrzania wody do kąpieli… nawet w mroźne, zimowe dni? Jak udaje się to osiągnąć w sposób wydajny – zużywając tylko tyle prądu, ile jest absolutnie konieczne?

Oto mamy przed sobą urządzenie – proste, kompaktowe, najwyższej jakości, z charakterystycznym wzorem na obudowie nadającym jej wrażenie lekkości. Jakby urządzenie chciało przyciągnąć spojrzenia i zwrócić uwagę na swoje wnętrze: „Hej, tutaj pobija się rekordy wydajności!”. Takiej powietrznej pompy ciepła do montażu zewnętrznego jeszcze nie było.
Nowa seria urządzeń LA S-TU Dimplex wyznacza nowe standardy. Nie możemy się oprzeć pokusie, żeby ich wszystkich nie przytoczyć:
1 Po prostu do wielu zastosowań. Po prostu mniej rozczarowań. Trzy zakresy mocy, wszystkie mieszczące się w tej samej obudowie: 9, 12 i 18 kW – a tym samym odpowiednie do zastosowania w nowo wybudowanych obiektach, jak i do modernizacji w starszym budownictwie.
2 Po prostu większa moc. Po prostu mniej marnotrawstwa, ponieważ wszystkie modele osiągają klasę efektywności energetycznej od A++ (przy temperaturze zasilania 35˚C) do A+++ (klasa energetyczna dla systemów).
3 Po prostu cicha praca. Po prostu mniejsza emisja dźwięku. Pompa ciepła jedynie lekko szumi…, jak delikatny wiatr, dzięki zoptymalizowanemu obiegowi powietrza oraz wentylatorom EC.
4 Po prostu więcej możliwości. Po prostu mniej ograniczeń. LA S-TU dostępne są też w wersji rewersyjnej (LA S-TUR), czyli z opcją chłodzenia w gorące dni.
5 Po prostu bardziej oryginalna. Po prostu mniej nudy. Cała obudowa wraz z nowoczesną osłoną i charakterystycznym wzorem może zostać wykonana w każdym z 1625 kolorów z palety RAL.
6 Po prostu większe bezpieczeństwo. Po prostu mniej zmartwień. Podobnie jak w innych produktach Dimplex, również dla pomp ciepła serii LA S-TU dostępna jest opcja przedłużenia gwarancji do 5 lat.
7 Po prostu łatwy montaż. Po prostu mniej stresu przy montażu. Dzięki pomysłowej konstrukcji i ograniczeniu liczby przyłączy fachowcy oszczędzają nawet 50% czasu na montaż!
Źródło: Dimplex, GLOBEnergia Plus 2/2016

POBIERZ DARMOWĄ APLIKACJĘ MOBILNĄ GLOBEnergia Plus i czytaj cały artykuł!

POBIERZ APLIKACJĘ MOBILNĄ GLOBEnergia Plus !

appstore        google play