McDonald’s i eBay podpisały porozumienie z Lightsource BP na zakup energii z największego projektu PV w Luizjanie. Budowa projektu Ventress Solar o mocy 345 MW ma się rozpocząć do końca tego roku, a jej zakończenie planowane jest na 2023 rok.

Nowe miejsca pracy i wsparcie OZE w regionie

Lightsource BP rozwija projekt Ventress Solar i działa jako jego właściciel-operator. Podczas realizacji budowy projektu zostanie utworzonych około 400 miejsc pracy, a jego działanie w całym okresie trwania przyniesie dla regionu wpływy w wysokości 30 milionów dolarów i 200 milionów dolarów w pośrednim wpływie gospodarczym.

Poza tym, realizacja projektu będzie oznaczała prawie 200% wzrostu całkowitej zainstalowanej mocy słonecznej stanu Luizjana, która obecnie wynosi około 190 MW. To z kolei może doprowadzić do bardziej dynamicznego rozwoju w tym regionie, który w ujęciu historycznym okazał się do tej pory niezbyt znaczący. Solar Energy Industries Association (SEIA) oczekuje, że w stanie zostanie zainstalowane zaledwie 507 MW w ciągu najbliższych 5 lat.

Plany dotyczące projektu obejmują również tworzenie siedlisk i wspólne rolnictwo na terenie projektu.

W stronę OZE

Jeśli chodzi o McDonald’s i eBay, to inwestycja w projekt, ma pomóc obu firmom w osiągnięciu znaczących postępów w realizacji celów redukcji emisji. McDonald’s dąży do 31% redukcji intensywności emisji na tonę metryczną żywności i opakowań w całym łańcuchu dostaw do 2030 r. w porównaniu z poziomami z 2015 r. Z kolei eBay pracuje nad osiągnięciem do 2025 r. działalności w 100% zasilanej energią odnawialną.

Źródło: pv-magazine

Redakcja GLOBEnergia