Daimler i Tesla w przeszłości kooperowali już przy projektach pojazdów elektrycznych. Tesla bowiem dostarczała elektryczne układy napędowe pierwszej generacji do Mercedesów klasy B. Wtedy Daimler był akcjonariuszem Tesli.

Będzie kolejna współpraca?

W 2009 roku Daimler zainwestował 50 milionów dolarów za 9% akcji Tesli. Jednak współpraca dwóch gigantów zakończyła się w 2014 r. Daimler wstrzymał kontrakt na dostawy układów napędowych z Teslą i sprzedał swój udział w spółce za 780 milionów dolarów.

Czyż to nie zdrowy zysk z inwestycji o wartości 50 milionów dolarów?

Obecnie firmy mogą ponownie połączyć siły, ponieważ Musk zapowiedział, że skontaktuje się z Mercedesem w sprawie wykonania elektrycznej wersji samochodu Mercedes-Benz Sprinter.

Komentarz Musk’a pojawił się po tym, jak dyrektor generalny Daimler- Dieter Zetsche, powiedział niedawno, że Mercedes-Benz jest znów otwarty na współpracę z Teslą.

Niemiecki koncern ma określone plany na nową wersję Sprintera. Już w przyszłym roku Mercedes-Benz ma zaprezentować projekt elektrycznego samochodu dostawczego – eSprinter.

Czy Tesla jest w stanie pomóc Daimlerowi spełnić oczekiwania klientów odnośnie dostawczych samochodów?

Wersja elektryka z dużym zasięgiem i zachowanymi zdolnościami Sprintera byłaby interesującym projektem. Czekamy więc na efekty!

Źródło: electrek.co

Redakcja GLOBEnergia