Podczas redakcyjnej wizyty na trwających targach Intersolar w Monachium naszą uwagę przykuło stoisko firmy Mercedes-Benz, które prezentowało system magazynowania energii. 

Magazyn energii firmy Mercedes_Benz podczas targów Intersolar 2016 (fot. GLOBEnergia)

Zaprezentowany przez Mercedes-Benz system magazynowania energii opiera się na technologii litowo-jonowej o długiej żywotności. Urządzenie produkowane jest w Niemczech i jak zapewnia producent – z niemiecką precyzją. 

Cały system magazynowania energii cechuje modułowa budowa – od 2,5 do 20 kWh. Można łączyć do ośmiu modułów do łącznej pojemności 20 kWh energii. Producent oczekuje, że po 10 latach użytkowania pojemność/zdolność magazynowania energii nie spadnie poniżej 80% pojemności początkowej.  Spodziewana żywotność to około 8 000 cykli ładowania. 

Jak przekonuje producent  – magazynowanie energii jest kluczowym zagadnieniem dla każdego z nas. Systemy magazynowania energii firmy Mercedes-Benz dedykowane są prywatnym gospodarstwom domowym i firmom, a efektem ich stosowania ma być niezawodne i niezależne, a przez to bardziej wydajne  zarządzanie wyprodukowaną indywidualnie energią. Z tych magazynów energii będą mogli skorzystać wszyscy Ci, którzy chcą mieć możliwość wyboru charakteru dostaw energii i magazynowania energii.

Magazyn energii firmy Mercedes_Benz podczas targów Intersolar 2016 (fot. GLOBEnergia)

System magazynowania energii Mercedes-Benz  został opracowany z myślą o wymagających użytkownikach samochodów elektrycznych i hybrydowych i zgodnie z zapewnieniami producenta ma spełniać wszystkie najwyższe wymagania jakości i niezawodności. 
Pojedyncze moduły akumulatora o pojemności 2,5 kWh produkowane są przez firmę Daimler w Kamenz, w Niemczech z zastosowaniem najnowocześniejszych metod produkcyjnych. 

Źródło: GLOBEnergia