W dniach 18-20.05.2010 odbyły się Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej GREENPOWER.

Blisko 10.000 osób zapoznało się z ofertą wystawców Międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej GREENPOWER 2010, które odbyły się w Poznaniu w dniach 18-20 maja. Honorowy patronat nad targami sprawowało Ministerstwo Gospodarki.

Ekspozycja GREENPOWER 2010 obejmowała energetykę wiatrową, wodną, słoneczną, geotermalną, biopaliwa stałe i płynne, biogaz oraz energooszczędne technologie. Wśród wystawców drugiej edycji dominowały firmy oferujące technologie i urządzenia służące do produkcji biogazu i biomasy oraz pozyskiwania energii z tych źródeł, a także producenci i dystrybutorzy kolektorów słonecznych i pomp ciepła. Swoją innowacyjną ofertę zaprezentowało około 80 firm z Polski, Chin, Danii, Francji i Niemiec.
Nowinki w dziedzinie wykorzystania energii ze źródeł odnawialnych prezentowane były zarówno na stoiskach wystawców, jak i w podczas forum seminaryjnego GREENPOWER składającego się z sześciu bloków tematycznych: Słońce, Ziemia, Woda, Wiatr, Biomasa i Biogaz. Eksperci obecni na stoisku Polskiej Izby Gospodarczej Energii Odnawialnej udzielali szczegółowych informacji na temat poszczególnych źródeł czystej energii i możliwości finansowania projektów dotyczących wykorzystania OZE.
Stoisko Redakcji GLOBEnergia

Przejdź na zieloną stronę mocy
GREENPOWER 2010 zwiedził wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak. Szczególne interesowały go najnowsze produkty i nowinki technologiczne prezentowane na targach. Sporo uwagi poświęcił możliwościom wykorzystania biomasy do produkcji energii. Podczas konferencji prasowej wicepremier podkreślił priorytetową rolę zwiększania efektywności energetycznej oraz udziału energii ze źródeł odnawialnych w bilansie energetycznym kraju. „Przejdźmy na zieloną stronę mocy”, namawiał Waldemar Pawlak.

Waldemar Pawlak podczas wizyty na Targach GREENPOWER

Nowością GREENPOWER było wydarzenie edukacyjne skierowane do młodzieży – GreenMajPower. To propozycja majówki z energią odnawialną i ciekawym programem, który umożliwił młodzieży poznanie tej tematyki w innowacyjnej formie od najlepszych specjalistów w kraju. Odbywająca się w ramach tego projektu Wszechnica OZE miała na celu pokazanie, czym jest energia odnawialna, jakie są jej możliwości i dlaczego jej wykorzystanie jest tak ważne.

Nagrody GREENPOWER 2010
W trakcie targów GREENPOWER wręczone zostały nagrody konkursie Acanthus Aureus. Statuetki za stoiska targowe najlepiej zaprojektowane i przygotowane do realizacji strategii marketingowej wystawcy otrzymały firmy:
PGE Energia Odnawialna SA, Warszawa
MOSTOSTAL WARSZAWA SA, Warszawa

Szeroka oferta
W tym samym czasie na terenie targów odbyła się czwarta edycja Międzynarodowych Targów Energetyki EXPOPOWER oraz druga edycja Międzynarodowych Targów Robotyki, Automatyki i Aparatury Kontrolno-Pomiarowej AUTOMA.

GREENPOWER 2011
Kolejna edycja Międzynarodowych Targów Energetyki GREENPOWER odbędzie się w dniach 24-26 maja 2011 r.

Więcej informacji:
www.greenpower.mtp.pl