Mikroinstalacja fotowoltaiczna od EcoFlow – sprawdź jeżeli posiadasz balkon

Zdjęcie autora: Redakcja GLOBEnergia

Redakcja GLOBEnergia

Podziel się

To jedyna mikroinstalacja dostępna na rynku z dedykowanym systemem magazynowania energii. Oprócz tego system plug&play gwarantuje bardzo szybki montaż – nawet w mniej niż godzinę. Poza tym ta prosta balkonowa mikroinstalacja fotowoltaiczna od EcoFlow gwarantuje szereg innych usprawnień. O wszystkim przeczytacie poniżej. 

Szybka sprawa dla instalatora 

Producent tak skomponował system mikroinstalacji, by sam montaż był intuicyjny i szybki – bez konieczności kucia przez balkon. To tzw. instalacja plug&play, wystarczy ją podłączyć i już działa. Dlatego nawet sam inwestor może ją u siebie zamontować.

Dzięki zastosowaniu inteligentnych wtyczek system działa z licznikiem jednokierunkowym. Tym samym instalację można zaimplementować w miejscach do tej pory wykluczonych przez ten aspekt. Dla instalatora oznacza to poszerzone grono potencjalnych klientów, poprzez dotarcie do grupy, która dotychczas była nieosiągalna. Jednocześnie nie trzeba się martwić o poprawność współpracy instalacji z licznikiem jednokierunkowym:

– Możemy wpiąć smart wtyczki przy podpiętym mikroinwerterze, które sprawią że maksymalna produkcja idąca przez mikroinwerter nie będzie przekraczała naszej aktualnej konsumpcji. Tym samym nie pojawi się nadwyżka energii, która na jednokierunkowym liczniku energii pojawiłaby się jako pobór z sieci – zapewniał podczas GLOBPREMIER przedstawiciel firmy EcoFlow, Witold Gwóźdź.

Źródło: GLOBPREMIERY – EcoFlow

Do obsłużenia większej liczby klientów przysłuży się też krótki czas montażu. Instalacja zajmie instalatorowi około 30-60 minut. W ciągu jednej zmiany, przez 8 godzin (nie spiesząc się zbytnio) można zainstalować takie mini elektrownie nawet w 10 mieszkaniach w bloku.

Po czasie może się okazać, że do tych klientów trzeba wrócić, ponieważ mogą się zdecydować na inwestycję w dedykowany system magazynowania energii. Potencjał kolejnych sprzedaży do klientów u których już robiono montaż wzrasta dzięki przenośnej stacji zasilania. 

Co dla klientów końcowych?

Montaż instalacji jest tak prosty, że klienci sami mogą się podjąć tego wyzwania. Jeżeli nie, to czas na prace po stronie firmy wykonawczej został ograniczony do minimum. Dodatkowo nie trzeba ingerować w konstrukcję budynku, same prace przebiegają bez bałaganu. EcoFlow Powerstream to mikroinstalacja typu plug&play. Dzięki czemu nie trzeba jej nigdzie zgłaszać nie tylko w prawnym sensie, ale też praktycznym. 

– Zgodnie z unijnymi przepisami mikroinwerter w tej instalacji może przyjąć do 800 W, po 400 W na każdy z dwóch stringów. Mikroinwerter wystarczy wpiąć do wtyczki AC w domowej sieci – Witold Gwóźdź, EcoFlow.

Doposażenie systemu w magazyn energii zwiększa efektywność wykorzystania energii. Inwestor tym samym zyskuje backup energetyczny na okres niedostępności prądu z sieci. Co ciekawe, producent podsyła również pomysł wykorzystania tej mikroinstalacji jako terenowego źródła energii. Można je wykorzystać np. podczas campingu. 

Źródło: GLOBPREMIERY – EcoFlow

Dodatkową wygodą w obsłudze instalacji będzie z pewnością używanie dedykowanej aplikacji mobilnej. Pozwala ona na automatyzację działania systemu z ustawianiem priorytetów zasilania i dodatkowych funkcji smart house.

Zdjęcie autora: Redakcja GLOBEnergia

Redakcja GLOBEnergia