IBC SOLAR jest jednym z najbardziej doświadczonych dostawców kompleksowych systemów solarnych na świecie. Działająca nieprzerwanie od prawie 40 lat firma ma na swoim koncie ponad pięć gigawatów mocy zainstalowanej, sieć 15 międzynarodowych filii i 1000 partnerów oraz portfolio imponujących realizacji na całym świecie.

Enphase to firma o globalnym zasięgu zajmująca się technologią zarządzania energią oraz dostarczaniem solarnych systemów magazynowania energii opartych na mikroinwerterach. Te ostatnie są kompatybilne z prawie wszystkimi typami modułów fotowoltaicznych, co czyni je szczególnie polecanymi do wykorzystania na dachach budynków mieszkalnych.

W przeciwieństwie do klasycznych systemów, w przypadku mikroinwerterów każdy moduł słoneczny otrzymuje własny falownik, który można łatwo połączyć ze sobą na poziomie 230 V za pomocą wstępnie zmontowanego kabla. Dzięki temu, długość okablowania, a także ewentualne zacienienie niektórych paneli przestaje mieć w projekcie PV kluczową rolę, co znacząco ułatwia instalację systemu i jego rozbudowę w przyszłości.

Wraz z dodaniem produktów solarnych i magazynowych Enphase, portfolio IBC SOLAR rozszerza się o kolejny ważny segment. – Systemy mikroinwerterów oferują instalatorom i klientom końcowym liczne korzyści z technologicznego punktu widzenia – wyjaśnia Britta Beier, starszy wiceprezes ds. zarządzania łańcuchem dostaw IBC SOLAR. Urządzenia Enphase są synonimem najwyższej niezawodności, czego wyrazem jest 25-letnia ograniczona gwarancja na mikroinwertery. Jeśli dodać do tego, kompatybilność ze wszystkimi modułami i systemami montażowymi IBC oraz prostą instalację typu plug-and-play, otrzymujemy produkt zgodny z filozofią i standardami naszej marki oraz niosący wiele korzyści dla partnerów premium – dodaje.

Nowe rozwiązania zaciskowe

Aby jeszcze bardziej zwiększyć wygodę montowania urządzeń, dostawca już wkrótce zaoferuje także nowe rozwiązanie zaciskowe do systemów montażowych IBC SOLAR. Pozwoli to na montaż falowników bez użycia narzędzi, wciskając produkt w szyny montażowe. Dodatkowo, od lata 2021, w ofercie IBC SOLAR oprócz mikroinwerterów pojawi się również nowy system magazynowania Enphase Encharge. Instalatorzy będą mogli z niego korzystać zarówno przy nowych instalacjach, jak i w systemach zmodernizowanych.

Enphase jest jednym z nielicznych producentów w Europie, który będzie oferował zarówno produkty solarne, jak i magazynowe, zapewniając tym samym najlepszą możliwą integrację i gwarancję jakości dla sektora mieszkaniowego.

IBC Solar

Dostawca rozwiązań dla energii słonecznej