Firma SMRE z siedzibą we Włoszech oferuje innowacyjne rozwiązania zintegrowanego układu przeniesienia napędu i elektroniki do pojazdów elektrycznych.

SolarEdge w kierunku elektromobilności

Założona w 1999 roku i prowadzona na włoskim AIM firma SMRE ma trzy kierunki biznesowe: e-mobilność, zautomatyzowane maszyny produkcyjne i oprogramowanie telematyczne. Firma ma ponad piętnastoletnie doświadczenie w opracowywaniu kompleksowych rozwiązań e-mobilności dla pojazdów elektrycznych i hybrydowych stosowanych w motocyklach, pojazdach użytkowych i ciężarówkach. Rozwiązania te obejmują innowacyjne wysokowydajne układy napędowe z silnikiem elektrycznym, napędem silnikowym, skrzynią biegów, akumulatorem, BMS, ładowarkami, jednostką kontroli pojazdu (VCU) i oprogramowaniem do pojazdów elektrycznych.

Z rządami i producentami motoryzacyjnymi zaangażowanymi w elektryfikację transportu, globalny rynek pojazdów elektrycznych oczekuje od ekspertów z branży zwiększenia z około miliona pojazdów elektrycznych w 2018 r., do około 20 milionów rocznie w 2030 r.

Przejęcie SMRE jest kolejnym krokiem w realizowaniu przez SolarEdge strategii zrównoważonego rozwoju poprzez zajęcie się dodatkowym, szybko rosnącym i technologicznie synergetycznym rynkiem. Jednocześnie dywersyfikując się w nowe obszary poza branże energii słonecznej.

Jak mówi Samuele Mazzini, prezes zarządu, prezes i założyciel włoskiej firmy, SMRE to innowacyjna technologia i doświadczony, odnoszący sukcesy zespół. Zapewni firmie SolarEdge szybki dostęp do rynku e-mobilności o wysokiej dynamice. Firma wierzy, że połączenie dużego doświadczenia SMRE i pełnej technologii układu napędowego z innowacyjną technologią zasilania i akumulatorów SolarEdge, wypozycjonuje połączone spółki tak, aby mogły stać się liderem rynku.

Na razie 51% akcji

Transakcja nabycia oznacza zakup od założyciela i dodatkowych dwóch akcjonariuszy około 51% z dostępnych akcji SMRE. Łączna kwota wynisie około 77 milionów USD, z czego 50% zostanie wypłacone gotówką. Przewiduje się, że transakcja zostanie zamknięta w nadchodzących tygodniach. Tuż po niej nastąpi obowiązkowa oferta przetargowa, w ramach której SolarEdge zamierza zaoferować zakup w ramach transakcji gotówkowej, z zastrzeżeniem przeglądów i zatwierdzeń regulacyjnych, pozostałe pozostałe zwykłe akcje SMRE.Obecnie są one notowane na włoskiej giełdzie AIM.

Oczekuje się, że to początkowe przejęcie zmniejszy saldo gotówkowe SolarEdge o około 39 mln USD, co znajdzie odzwierciedlenie w przepływie środków pieniężnych w pierwszym kwartale i będzie obejmować emisję około 1,1 mln akcji zwykłych SolarEdge. Z finansowego punktu widzenia oczekuje się, że udział przychodów SMRE w SolarEdge w pierwszym kwartale będzie minimalny, a wpływ na non-GAAP EPS będzie wynosił (0,01 USD) – (0,03 USD) w związku z emisją dodatkowych akcji i wynikami operacji SMRE.

SolarEdge

Producent falowników fotowoltaicznych.