Moduł Hi-MO 6 od LONGi – innowacyjne rozwiązanie dla instalacji dachowych

LONGi, producent modułów fotowoltaicznych wprowadził w listopadzie do sprzedaży swój nowy moduł Hi-MO 6, zaprojektowany z myślą o globalnym rynku dachowych instalacji fotowoltaicznych.

Zdjęcie autora: LONGi Solar

LONGi Solar

Producent modułów fotowoltaicznych

Dzięki wysoce wydajnej technologii HPBC (Hybrid Passivated Back Contact) panel Hi-MO 6 uzyskuje maksymalną wydajność 22,8% w produkcji masowej. Moduł został wyposażony w szereg innowacyjnych rozwiązań technologicznych, zaprojektowanych z myślą o spełnieniu potrzeb użytkowników dachowych paneli solarnych z branży przemysłowej i handlowej, ale również architektów oraz osób będących właścicielami domów.

Większa wydajność dzięki najnowszej technologii

HPBC (Hybrid Passivated Back Contact), nowa generacja wysoce wydajnej technologii ogniw fotowoltaicznych, jest unikatowa ze względu na swoją konstrukcję bez szyny prądowej z przodu. Technologia ta może znacznie poprawić pochłanianie światła przez ogniwo oraz możliwości przemiany fotoelektrycznej dzięki dostosowaniu struktury wewnętrznej ogniwa, a tym samym skutecznemu wzrostowi mocy wyjściowej modułu. Przekłada się to na znaczny wzrost mocy wyjściowej modułu. Moduły wyposażone w technologię ogniw HPBC mogą generować większą ilość energii w wysokiej temperaturze i przy niskim napromieniowaniu, a także mają doskonałą skuteczność obniżenia mocy. W globalnych symulacjach rozproszonego wytwarzania energii moduły Hi-MO 6 wykazały znaczną przewagę w wytwarzaniu energii nad produktami wcześniejszej generacji, ze średnim wzrostem wytwarzania energii do 10% w typowych scenariuszach.

Moduł Hi-MO 6 od LONGi

Spełnianie konkretnych potrzeb rynku rozproszonego wytwarzania energii

Moduł Hi-MO 6 obejmuje cztery serie – Explorer, Scientist, Guardian i Artist – z których wszystkie mają standardowy rozmiar M10 (182 mm) i są dostępne jako typy 72C, 66C, 60C oraz 54C. Do zastosowań w sektorach ze zwiększonymi potrzebami ochrony i analitycznymi moduł Hi-MO 6 Guardian oferuje również opcję dalszego zwiększenia bezpieczeństwa i optymalizacji z wykorzystaniem preinstalowanego rozwiązania Smart Optimizer. W razie awarii systemu fotowoltaicznego lub zacienienia modułu system zaplecza może być zdalnie monitorowany i optymalizowany w czasie rzeczywistym z wykorzystaniem informacji zwrotnych z „cyfrowego mózgu” rozwiązania Smart Optimizer, co zapewnia bezpieczeństwo elektrowni i jednocześnie maksymalizację mocy wyjściowej systemu. 

Zaprojektowana z myślą o spełnianiu estetycznych wymogów seria Artist oferuje możliwość dostosowania wymiarów oraz kolorów. Serię Scientist wyróżnia szczególnie wysoka wydajność i jest ona idealna dla klientów wymagających sprzętu o maksymalnej skuteczności, takich jak firmy o dużych potrzebach energetycznych. Moduły są dostępne w sprzedaży wraz z opcją przedłużonej gwarancji oraz usługami, takimi jak zdalny monitoring, regularne przeglądy oraz analizy jakości operacyjnej. Model Explorer to główny model serii Hi-MO 6, który charakteryzują optymalne parametry w zakresie wytwarzania energii, spełniające potrzeby większości klientów. 

W nowym module zastosowano technologię typu back contact, w której do zwiększenia odporności panelu na pękanie wykorzystuje się strukturę lutowania jednoliniowego, a nie tradycyjną strukturę w kształcie litery Z. Konstrukcja ta w połączeniu z jakością okresu użytkowania LONGi, powoduje, że Hi-MO 6 są jednymi z najbardziej niezawodnych modułów fotowoltaicznych na rynku.

Materiał promocyjny