Moduły amorficzne na śląskich salonach Mercedes-Benz i stacjach kontroli pojazdów!

Zdjęcie autora: Redakcja GLOBEnergia

Redakcja GLOBEnergia

mercedes benz polska

Firma Viva Inwestycje Sp. z o.o. jako Autoryzowany Dealer i Serwis Mercedes - Benz posiada na Śląsku kilka obiektów usługowych: jeden duży punkt dealerski firmy Mercedes - Benz wraz z serwisem, oraz 4 stacje kontroli pojazdów obsługujących wszystkie marki.

Od początku czerwca trwa montaż 5 instalacji fotowoltaicznych na obiektach tej firmy.  Dla firmy Viva Inwestycje zaprojektowano łącznie 3 instalacje fotowoltaiczne po 40 kWp i 2 po 29 kWp.
Projekt przewiduje wykonanie instalacji z zastosowaniem cienkowarstwowych, amorficznych modułów fotowoltaicznych firmy Sharp - CIS oraz falowników firmy Fronius IG Plus.

Dlaczego amorficzne?
Moduły amorficzne z jednej strony wymagają innego podejścia do systemu w fazie projektowania - wymagają innych falowników, innej konfiguracji łańcuchów, pracują na wyższych napięciach. Ale mają te zaletę, że sprawdzają się przy niższym natężeniu promieniowania słonecznego, a w przypadku częściowego ich zacienienia znacznie słabiej tracą moc.
 „Jednym z ważniejszych czynników przy wyborze technologii było to, że obiekty na których montowane będą moduły są zlokalizowane w centrum miast. Otaczają je już kilkudziesięcioletnie drzewa, piętrowe budynki i inne wysokie elementy architektury miasta, więc ekspozycja powstających instalacji na promieniowanie słoneczne będzie ograniczona przede wszystkim poprzez częste zacienianie. (…)” – opowiada Henryk Cebulla z firmy Solar-expert.

Co zainspirowało właściciela firmy do inwestycji w takie nowoczesne instalacje i dlaczego właśnie ta technologia?
„Zawsze fascynowała mnie technika, ale taka która współpracuje ze środowiskiem, pojazdy nowoczesne, ale nie niszczące tego, co mamy wokół od tysięcy lat. Przebywając za granicą - zarówno prywatnie, jak i biznesowo - często widuje się farmy wiatrowe oraz fotowoltaiczne. Od dłuższego czasu planowałem inwestycję w takim kierunku. (…) Tym sposobem każdy nasz obiekt będzie zasilany z własnego źródła. Dodam, że tak spodobała mi się ta idea, że zainstalowałem również moduły na swoim domu prywatnym.” – opowiada dla redakcji GLOBEnergia Przemysław Suchiński, właściciel firmy Viva Inwestycje Sp. z o.o.

Źródło: Solar-expert Sp. z o.o. 


POBIERZ DARMOWĄ APLIKACJĘ MOBILNĄ GLOBEnergia Plus i czytaj cały artykuł już dziś!

appstoregoogle play