Moduły HJT osiągają wysoką wydajność!

Dane empiryczne dotyczące modułów Hyper-ion zostały zaktualizowane: Miesięczny przyrost generacji energii modułów HJT w Arabii Saudyjskiej sięga nawet 3,58%.

Zdjęcie autora: RISEN ENERGY

RISEN ENERGY

Producent modułów fotowoltaicznych

Podziel się

Napędzana rosnącym globalnym zapotrzebowaniem na energię słoneczną, technologia ogniw fotowoltaicznych szybko się rozwija. Tradycyjna technologia PERC typu p przegrywa z technologiami ogniw typu n, a wśród nich obiecującą opcją są komórki hetero-strukturalne (HJT). Korzystając z ponad 40 lat badań, projektowanie i materiały komórek HJT stale się rozwijają, co zaowocowało znacznymi wzrostami efektywności i niezawodności. Komórki HJT osiągnęły teraz efektywności przekraczające 26%, umożliwiając modułom HJT osiąganie mocy przekraczających 700Wp, a nawet do 720Wp+.

Risen Energy, firma zajmująca się badaniami, rozwojem i produkcją ogniw HJT typu n, ma długą historię innowacji w dziedzinie HJT. Od 2018 roku firma osiągnęła kilka przełomów. W 2019 roku jako pierwsi wprowadzili technologię MBB w ogniwach HJT, znacznie zmniejszając zużycie srebra (około 100 mg) i obniżając koszty. W 2022 roku Risen Energy dalej udoskonaliło swoje oferty HJT, wprowadzając technologię dwustronnego mikrokryształu, technologię bezszynową (0BB) i materiały, takie jak ultra-cienkie krzemowe płytki, pasty o niskiej zawartości srebra i wysoko-odcięciowe folie. Po dokładnych testach wprowadzili na rynek swoje wysokoenergetyczne moduły HJT Hyper-ion o mocy 700W+.

Risen Energy zobowiązuje się do rygorystycznych testów i walidacji swoich modułów Hyper-ion. Moduły przeszły surowe testy zewnętrznych 3xIEC i testy zgodności ze standardem IEC63209. Aby dodatkowo zapewnić rzeczywistą wydajność w różnych środowiskach na całym świecie, Risen Energy przeprowadziło testy generacji energii w ponad 20 krajach i regionach. Po opublikowaniu danych z testów krajowych, dostępne są teraz dane empiryczne dotyczące wydajności za ostatnie trzy miesiące z obiektu testowego w Arabii Saudyjskiej.

Od grudnia 2023 do lutego 2024 moduły HJT Hyper-ion osiągnęły średnią dziennej generacji energii na poziomie 4,25 Wh/W, przewyższając TOPCon o 2,82% w przyroście generacji energii. Nawet przy stosunkowo niskim natężeniu promieniowania 3,55 kW/m2, łączna miesięczna generacja energii modułów Hyper-ion nadal przewyższała TOPCon o 3,58%, co podkreśla ich dużą wydajność.

W przemyśle energii słonecznej innowacja jest kluczowa dla firm, aby liczyć się na rynku. Risen Energy poświęca się ciągłym badaniom i rozwojowi, współpracując z partnerami w celu napędzania postępu w całej branży. Analizując rzeczywiste dane projektowe, pomagamy naszym użytkownikom podejmować świadome decyzje dotyczące opłacalnych i wydajnych paneli słonecznych. Ten nacisk na efektywność i stabilność wspiera szerokie przyjęcie rozwiązań z zakresu energii czystej, przyspieszając globalną transformację na bardziej zieloną przyszłość.

Zdjęcie autora: RISEN ENERGY

RISEN ENERGY

Producent modułów fotowoltaicznych