JinkoSolar Holding Co., Ltd. renomowany producent modułów fotowoltaicznych dostarczył juwi Hellas SA 9 MW modułów fotowoltaicznych. Mają być one wykorzystane do pierwszych systemów 1500V DC firmy juwi w Grecji.

JinkoSolar dostarczyła moduły dla projektu ATEN

Juwi Hellas SA podpisała umowę z ATEN Energy SA, należącą do grupy spółek Hellenic Petroleum SA. Projekt ATEN jest pierwszym systemem 1500 V prądu stałego w Grecji.

Projekt ATEN to jedna z największych elektrowni fotowoltaicznych w Grecji. Farma została zbudowana w ciągu zaledwie trzech miesięcy przez juwi Hellas SA. JinkoSolar był dostawcą 9 MW modułów fotowoltaicznych do projektu.

Frank Niendorf, dyrektor generalny JinkoSolar Europe, zauważa, że juwi jest jednym z  najważniejszych europejskich klientów EPC. Firma docenia możliwość rozszerzenia swojego partnerstwa z juwi, tym razem dostarczając produkty na rynek grecki. Rynek tego kraju pokazuje ponownie interesujący potencjał wzrostu. Jest to nie tylko kamień milowy dla JinkoSolar, ale jest również potwierdzeniem doskonałej współpracy między JinkoSolar i juwi.

O firmie

JinkoSolar to światowej sławy producent modułów słonecznych. JinkoSolar zatrudnia ponad 12000 pracowników w 6 obiektach produkcyjnych na całym świecie. Firma dystrybuuje swoje produkty, rozwiązania i usługi zróżnicowanej, międzynarodowej bazie klientów użytkowych, handlowych i mieszkaniowych w ponad 80 krajach na całym świecie.

JinkoSolar zbudował pionowo zintegrowany łańcuch wartości produktów słonecznych z roczną wydajnością 9,2 GW dla wlewków krzemowych i płytek, 6,5 GW dla ogniw słonecznych i 10 GW dla modułów słonecznych, na dzień 30 września 2018 r.

Firma zatrudnia ponad 12 000 pracowników w 6 swoich fabrykach na całym świecie, 16 zamorskich filii w Japonii (2), Singapurze, Indiach, Turcji, Niemczech, Włoszech, Szwajcarii, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Meksyku, Brazylii, Chile, Australii, RPA i Stanach Zjednoczonych Emiraty Arabskie i globalne zespoły sprzedaży w Wielkiej Brytanii, Bułgarii, Grecji, Rumunii, Jordanii, Arabii Saudyjskiej, Republice Południowej Afryki, Egipcie, Maroku, Ghanie, Kenii, Kostaryce, Kolumbii, Panamie i Argentynie.

Jinko Solar

Dostawca modułów fotowoltaicznych