Moduły PV (i nie tylko) mogą być tańsze

solfinity

Produkcja energii elektrycznej z PV wciąż dynamicznie rośnie. W ubiegłą niedzielę, 9 lipca w godzinach południowych instalacje fotowoltaiczne stanowiły 50% całego miksu energetycznego w naszym kraju. Sektor fotowoltaiczny w Polsce zaczynają napędzać wielkoskalowe inwestycje, ale wciąż silny pozostaje rynek mikroinstalacji prosumenckich nieustannie wspierany pieniędzmi z Mojego Prądu.

Zdjęcie autora: Solfinity

Solfinity

Dostawca komponentów instalacji fotowoltaicznych w Polsce
solfinity

Podziel się

Nowe rozwiązania na rynku

Ubiegłoroczna, czwarta edycja programu Mój Prąd nie cieszyła się aż takim zainteresowaniem, jak jej poprzednicy. Po raz pierwszy w historii termin składania wniosków został wydłużony,  dlatego w tym roku NFOŚiGW dokonało istotnych zmian i dostosował strukturę programu do oczekiwań nowych inwestorów. To dlatego dziś już połowa środków z Mojego Prądu 5.0 została wykorzystana. Paweł Mirowski, wiceprezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w wywiadzie udzielonemu telewizji Biznes24 poinformował, że do 4 lipca złożonych zostało 30 tysięcy wniosków. Jeśli to tempo zostanie utrzymane, prawdopodobnie do końca wakacji pula środków opiewająca na 500 milionów złotych zostanie wyczerpana. 

Według najnowszych danych najwięcej prosumentów wciąż jest zainteresowanych dopłatami do modułów PV. Hossa na polskim rynku PV trwa nadal, dlatego w naszym kraju pojawiają się kolejni producenci komponentów fotowoltaicznych wzbogacający ofertę.

Przed kilkoma miesiącami sprzedaż swoich modułów PV uruchomił koncern Tongwei. Urządzenia dostarczane pod szyldem TW Solar mają zaspokoić popyt polskich prosumentów, których przybywa w tempie 15 000 miesięcznie. 

Aby zaspokoić wymagania rynku Solfinity, jeden z największych w Polsce dystrybutorów komponentów PV, podpisało na targach Intersolar umowę o współpracy zapewniającą dystrybutorowi dostawę urządzeń o mocy 200 MW. 

Dzięki umowie podpisanej na targach Intersolar będziemy wspólnie się wspierać i rozwijać na arenie międzynarodowej. Dotychczasową współpracą TW Solar dowiodło, że można na nim polegać. Potencjał i dostosowanie się do potrzeb rynkowych, pozwala nam wierzyć, że razem osiągniemy sukces. Wierzymy, że pojawienie się tak mocnego gracza z tak dobrym produktem zmieni rynek europejski

mówi Jacek Cudny, Dyrektor Zakupów w Solfinity.

Sprawdzona technologia PERC

TW Solar dostarcza swoim klientom moduły wykonane m.in. w dobrze znanej i przetestowanej technologii PERC, która z uwagi na lepszą absorbcję promieni słonecznych w pochmurne dni świetnie spisuje się w polskich warunkach.

Tongwei, marka stojąca za produkcją TW Solar to m.in. światowy lider w produkcji polikrzemu i czołowy dostawca ogniw PV. Doświadczenie zdobyte przez lata w sektorze OZE procentuje, dlatego panele od tego producenta poddawane są rygorystycznym testom przez inżynierów. Z tego powodu moduły cechują się bardzo wysoką żywotnością. Według danych, po upływie 25 lat prosument nadal może być pewny, że jego moduły zachowają aż 84,8% ze swojej nominalnej sprawności.

Satysfakcję z użytkowania i kilowatogodziny energii gwarantuje również zastosowanie technologii High-Density Encapsulation, czyli łączenia ogniw w sposób pozwalający zwiększyć uzysk energetyczny o 0,15%.

Szansa na niższe ceny 

Klienci Solfinity mogą teraz liczyć nie tylko na dużą dostępność modułów, ale i atrakcyjne cenowo oferty. Dystrybutor przygotował m.in. zestawy składające się z modułów TW Solar o różnej mocy. Każdy z nich może być tańszy o 10 złotych, jeśli zostanie zakupiony razem z optymalizatorem mocy Tigo. Oferta dotyczy także urządzeń marki Trina Solar i Sunlink oraz samych optymalizatorów mocy Tigo. Te ostatnie można kupić również poza zestawem i zapłacić o 13% mniej. 

Szczegóły oferty znajdują się tutaj. 

Materiał sponsorowany

Zdjęcie autora: Solfinity

Solfinity

Dostawca komponentów instalacji fotowoltaicznych w Polsce