Moduły SunPower AC i mikroinwertery Enphase – duet na lata

Zacienienie dachu przekreśla szansę na wysokie uzyski z instalacji PV - obal ten mit i włącz do swojej oferty moduły SunPower Maxeon 5 AC oraz Performance 3 AC, dostępne wraz z mikroinwerterami Enphase. Dowiedz się, jakie korzyści dla inwestora płyną ze współpracy tych dwóch rozwiązań.

Zdjęcie autora: Soltec

Soltec

Dystrybutor komponentów fotowoltaicznych

Solidność rozwiązań

SunPower od Maxeon Solar Technologies to jeden z liderów w swojej branży - posiada ponad 35 lat doświadczenia, 30 milionów sprzedanych paneli, obecność w 100 krajach i 900 zarejestrowanych patentów. Z kolei Enphase może pochwalić się ponad 28 milionami sprzedanych mikroinwerterów. Połączenie rozwiązania od tych renomowanych producentów gwarantuje wysokie uzyski energetyczne nawet na trudnych, mocno zacienionych dachach o wielu załamaniach.

Oferta pełna korzyści

Mikrofalowniki pracują już w tysiącach instalacji. Włączenie ich do oferty jest jeszcze prostsze, ponieważ moduły SunPower Maxeon 5 AC oraz Performance 3 AC są połączone z mikroinwerterami Enphase. Dlaczego warto postawić na ten duet? 

W przypadku instalacji opartej o tradycyjny falownik, produkcja wszystkich modułów w stringu jest dostosowana do wydajności najsłabiej pracującego modułu. Dlatego jeśli tylko jeden z nich pracuje z mocą 50%, wszystkie pozostałe również obniżają swoją wydajność. Ten problem nie występuje w przypadku instalacji opartej o mikrofalowniki. Jeżeli w wyniku zabrudzenia lub zacienienia jeden z paneli przestaje pracować z pełną mocą, nie ma to wpływu na produkcję z pozostałych paneli. Takie rozwiązanie pozwala na podniesienie uzysków energetycznych nawet o kilkadziesiąt procent. 

Panele SunPower AC – technologia gwarantująca wysokie uzyski

Wybierając panele z linii SunPower Maxeon 5 AC otrzymujesz moduł o mocy od 400 do 420 W, który świetne sprawdza się w instalacjach położonych na wyższych szerokościach geograficznych, gdzie zimą noce są dłuższe, a nasłonecznienie mniejsze. Te atuty to zasługa konstrukcji ogniwa oraz wysokiej jakości szkła antyrefleksyjnego znajdującego się na powierzchni modułu. To rozwiązanie pozwala na wyższe uzyski energetyczne, nawet gdy światło pada na niego pod niższym kątem.

Maxeon Solar Technologies opracowało również technologię Back Contact, co pozwoliło na usunięcie elektrod z powierzchni modułów. Zwiększa to powierzchnię, z której generowana jest energia elektryczna oraz maksymalizuje wytrzymałość płytki krzemowej. 

Z kolei panele z linii Performance 3 AC zostały wykonane z technologii ogniw w strukturze gontu. Dzięki niej klienci otrzymują gwarancję zakupu modułów cechujących się wyjątkową odpornością na degradację spowodowaną m.in. indukowanym napięciem PID oraz świetnie sprawdzą się nawet w trudnych warunkach atmosferycznych. Wszystkie ogniwa połączone są klejem cechującym się wysokim przewodnictwem elektrycznym, dzięki czemu inżynierowie byli w stanie usunąć busbary z powierzchni modułu.

Kontrola pracy instalacji 

Decydując się na moduły SunPower Maxeon 5 AC oraz Performance 3 AC wyposażone w mikroinwertery Enphase otrzymujesz dostęp do aplikacji Enlighten. Za jej pośrednictwem możesz analizować dane z każdego modułu, które są dostarczane w pięciominutowych odstępach. 

Co więcej, bramka komunikacyjna Envoy zapewni Ci niezbędne informacje w przypadku ewentualnych problemów technicznych, które mogą pojawić się w instalacji Twojego klienta. Intuicyjny i prosty w obsłudze interfejs pozwala również na zdalne usunięcie części usterek.

Aż 25 lat gwarancji

Maxeon Solar Technologies to marka, dla której niezawodność i jakość wykonania jest priorytetem. Dlatego w ramach programu Complete Confidence każdy klienta otrzymuje wyjątkowo długą, bo aż 25-letnią gwarancję zarówno na materiały, jak i jakość wykonania. Dlatego kupując te panele dziś, możesz być pewny, że w roku 2036 będą one pracowały ze sprawnością nie mniejszą niż 92%. 

Moc słońca w Soltec

Chcesz włączyć tę technologię do swojej oferty? Sięgnij po moduły SunPower Performance 3 AC o mocy 375 W oraz SunPower Maxeon 5 AC 400 W, które wkrótce trafią do oferty Soltec.

Więcej informacji na temat modułów SUNPOWER AC znajdziesz na stronie sunpower.maxeon.com/pl

Materiał sponsorowany