Moduły w technologii ABC – w czym tkwi ich tajemnica?

Moduły All Black Contact (ABC) od AIKO Solar Energy to urządzenia nie tylko dla rozwiązań rezydencyjnych, ale także dla farm fotowoltaicznych. Przyjrzyjmy się tej ciekawej propozycji technologicznej nieco bliżej. 

Zdjęcie autora: AIKO

AIKO

Podziel się

Idealny full black

Już na pierwszy rzut oka moduł ABC z łatwością można odróżnić od typowego full black’a. Technologia wykorzystywana przez AIKO przenosi linie busbarów z frontu modułu na jego tył. Tym samym na modułach ABC nie znajdziemy charakterystycznych srebrnych linii busbarowych. Takie rozwiązanie zwiększa wydajności paneli. To wszystko dzięki zwiększeniu powierzchni, którą moduł wykorzystuje do pochłaniania światła słonecznego. Jednocześnie pozytywnie oddziałując na estetykę modułów. 

-Od strony technologicznej możemy pochwalić się bardzo dużą wydajnością modułów do 24% i bardzo dobrym współczynnikiem temperaturowym -0.26%/°C. Co do degradacji w pierwszym roku to jest typowa dla ogniw N-type i wynosi maksymalnie 1% oraz 0,35% w kolejnych latach użytkowania – wymienia Federico Brunelli PhD, Solutions Europe Director AIKO.

Takie wyniki nie powinny dziwić w obliczu doświadczenia AIKO. Firma obecnie produkująca moduły, wywodzi się z branży wytwórstwa ogniw fotowoltaicznych. Lata badań i ulepszania technologii ABC stawia ich obecnie wysoko w rankingu producentów modułów All Black Contact. 

Zeszłoroczni debiutanci

AIKO na polskim rynku zadebiutowało w 2023 r. Jak twierdzą dostrzegli w polskim rynku potencjał dla swoich innowacyjnych produktów. Oferta od AIKO to przede wszystkim moduły o wysokiej sprawności i estetyce. Nadające się zarówno do wykorzystania komercyjnego jak i wielkoskalowego.

-Nasi dystrybutorzy posiadający pełną ofertę naszych produktów oraz techniczne przeszkoloną kadrę to firmy Insell, Solfinity i Doko. To właśnie do nich mogą się Państwo zwrócić by porozmawiać o ofercie i zyskać porównanie z innymi produktami - Łukasz Przygucki, Dyrektor Sprzedaży w regionie CEE w AIKO 

AIKO w dalszym ciągu produkuje ogniwa fotowoltaiczne, jak również polisilikon wykorzystywane w modułach ich marki. Chwalą się kontrolowaniem całego łańcucha dostaw na własne potrzeby, od produktu początkowego do samego końca, czyli gotowego modułu. 

W tym roku AIKO chce przejść z rynku rezydencjalnego w kierunku rynku komercyjnego i farm wiatrowych. Tym samym poszerzają swoją ofertę o innowacyjne produkty m.in. moduły bifacjalne dla zastosowania wielkoskalowego. Ponadto w lutym marka ogłosiła premierę drugiej generacji swoich modułów ABC (serie „Neostar”, „Comet” i „Stellar”). Produkty te charakteryzują się dużą mocą wyjściową, innowacyjną optymalizacją częściowego zacienienia i ograniczeniem wysokich temperatur. O innowacjach od AIKO i ich planach na naszym rynku można usłyszeć w specjalnym wywiadzie. Link poniżej.  

Zdjęcie autora: AIKO

AIKO