Drugi nabór do Programu Mój Prąd rozpoczął się 13 stycznia i potrwa do 18 grudnia 2020 roku. Jak podało na swoim oficjalnym twitterze Ministerstwo Klimatu, w II naborze do programu Mój Prąd zostało zatwierdzonych 5042 wniosków opiewających łącznie na kwotę 24,95 milionów złotych. Łączna moc instalacji, dla których wnioski o dotację zostały zatwierdzone wynosi 28,3 MW. Oznacza to, że w II naborze średnia moc instalacji, na które zostały przyznane dotacje wyniosła 5,6 kW.

mój prąd

Źródło: Ministerstwo Klimatu – twitter

Tylko elektroniczne wnioski

Od 31 marca 2020 roku do Programu Mój Prąd można składać tylko elektroniczne wnioski, a te papierowe zostały wycofane. Jak poinformował Piotr Woźny na swoim twitterze, dzisiaj rozpoczęto obsługę wniosków elektronicznych złożonych 29 marca.

Jak pisze prezes NFOŚiGW, E-wniosek = szybciej + sprawniej.

Elektroniczny wniosek można złożyć przez dedykowaną stronę internetową: http://mojprad.gov.pl/, która jest nie tylko źródłem informacji o przebiegu i postępach realizacji programu, ale również miejscem do sprawdzenia statusu realizacji złożonego wniosku.

Do wniosków składanych drogą elektroniczną, konieczne jest posiadanie profilu zaufanego (eGO) lub e-dowodu, które pozwalają na potwierdzenie tożsamości wnioskodawcy oraz przygotowanie niezbędnych dokumentów w wersji elektronicznej. Więcej przeczytaj TUTAJ.

Ile się czeka na wypłatę dotacji z Programu Mój Prąd?

Ile wynosi czas oczekiwania na wypłatę dotacji z programu Mój Prąd? Sprawdź TUTAJ

Redakcja GLOBEnergia