Politechnika Gdańska otwiera nowy kierunek studiów podyplomowych na Wydziale Oceanotechniki i Okrętownictwa. Studia mają przygotować odpowiednią kadrę do nowych inwestycji planowanych w Polsce. Na kierunku zostaną przeszkoleni specjaliści, którzy wykonają inwestycje, a także będą je eksploatować. To pierwsze takie studia w Polsce.

źródło: oio.pg.edu.pl

Nowa dziedzina w Polsce

Morska energetyka wiatrowa to nowa dziedzina w Polsce i brakuje w niej specjalistów. Chociaż energetyka wiatrowa na lądzie rozwija się od kilku lat, to morska energetyka wiatrowa w Polsce jest kompletnie nową dziedziną. Póki co, to nieistniejący sektor naszej gospodarki.

Według projektu ogłoszonego na COP 24, do roku 2030 na wodach Bałtyku powstanie sieć farm wiatrowych o łącznej mocy 4,6 GW. Dlatego nowi specjaliści są pożądani! Studia mają przygotować odpowiednią kadrę do nowych inwestycji planowanych w Polsce i przeszkolić specjalistów, którzy wykonają inwestycje, a także będą je eksploatować.

Kadra, która ma przeszkolić studentów powstanie niemal od zera. Wiadomo jednak, że uczelnia podpisała porozumienie z Mariuszem Witońskim – prezesem Polskiego Towarzystwa Morskiej Energetyki Wiatrowej.

źródło: nauka.trojmiasto.pl

Pozytywne nastawienie Politechniki

Według projektu ogłoszonego na COP 24, do roku 2030 na wodach Bałtyku powstanie sieć farm wiatrowych o łącznej mocy 4,6 GW. Obecnie brakuje jeszcze specjalistów w tej dziedzinie, dlatego Politechnika Gdańska chce tę sytuację zmienić. Nowy kierunek ma przeszkolić specjalistów w dziedzinie morskiej energetyki wiatrowej.

Politechnika Gdańska dysponuje ludźmi, którzy mają taką wiedzę i mogą się nią dzielić. To studium pozwoli przygotować odpowiednich specjalistów – powiedział Marek Dzida, prorektor do spraw kształcenia Politechniki Gdańskiej.

Już od października!

Pierwszy semestr ma zacząć się już od października. Dokumenty na nowy kierunek przyjmowane są do 15 września na Wydziale Oceanotechniki i Okrętownictwa. Studia potrwają dwa semestry. Przygotowano 25-30 miejsc. Zapraszamy do zapisów!

Źródło: radiogdansk.pl

Redakcja GLOBEnergia