Na centrum logistycznym EDEKA powstaje instalacja fotowoltaiczna o mocy 9MW

Na nowoczesnym centrum logistycznym EDEKA w niemieckim Magdeburgu powstaje instalacja fotowoltaiczna o mocy 9MW. Pierwszy etap budowy dachowej instalacji fotowoltaicznej o mocy aż 4,3 MW na budynku firmy zrealizował polski wykonawca RECA SOLAR!

Zdjęcie autora: RECA Solar

RECA Solar

Dostawca systemów montażowych do instalacji fotowoltaicznych

Powierzchnia dachu I etapu na którym powstała instalacja PV wynosi 20.000 m2. Produkowana przez nią energia trafi do lokalnej sieci i zostanie objęta funkcjonującym systemem wsparcia.

Na dachu centrum logistycznego zamontowano 11466 sztuk modułów fotowoltaicznych marki PHONO SOLAR o mocy 375 watt każdy, konstrukcję niemieckiej firmy PMT, falowniki wysokiej mocy 250kW SUNGROW.

Obecnie instalacja PV na dachu EDEKA będzie rozbudowana o dodatkową moc 4,7MW. Po realizacji II etapu moc instalacji wyniesie 9MW i będzie zamontowana na dachu o łącznej powierzchni 42.000 m 2. Instalacja PV będzie jedną z największych instalacji fotowoltaicznych dachowych na terenie Niemiec. Cieszymy się że nasze doświadczenie możemy wykorzystać w realizacji tak ciekawego projektu - mówi Marcin Sajewicz CEO RECA SOLAR

RECA SOLAR należy do Grupy RECA GROUP, jest jednym z pionierów sektora OZE w Polsce i posiada ponad 8-letnie doświadczenie w zakresie rozwoju i realizacji projektów dachowych i farm fotowoltaicznych na terenie Niemiec, Austrii i Polski. Grupa jest bardzo silnie zintegrowanym graczem sektora OZE w Niemczech i realizuje projekty na ogromną skalę, a także oferuje szeroki wachlarz usług: od montażu konstrukcji, montażu modułów i okablowania DC do falowników.

RECA Solar to sprawdzony wykonawca instalacji fotowoltaicznych jak również dostawca konstrukcji. Zdobyte doświadczenie i wiedza na rynkach zagranicznych pozwala oferować firmie produkty na najwyższym poziomie. Przez ostatnie lata jako wykonawca na terenie Niemiec i Austrii RECA SOLAR zrealizował projekty o łącznej mocy ponad 150MW. Przewagą firmy jest doświadczenie i ambitne podejście do każdego projektu.

Materiał promocyjny