Na dach, grunt i carport fotowoltaiczny – multizadaniowy moduł od Jinko Solar

Moduł fullblack z zastosowaniem ogniw TOPcon – to najnowszy produkt od Jinko Solar wchodzący na rynek jeszcze w tym roku. Oprócz zwracającej uwagę estetyki, moduł gwarantuje wysoką efektywność i szeroki zakres zastosowań. Szczegóły podajemy poniżej.

Podziel się
Jeden moduł, wiele aplikacji
Produkt to odpowiedź producenta na zmiany na rynku fotowoltaicznym w zastosowaniach rezydencyjnych. Posiada uniwersalny charakter połączony z dbałością o drobne szczegóły. Moduły JKM440N-54HL4R-BDB z serii TIGER NEO nadają się zarówno na dach, grunt i carport fotowoltaiczny. Jest to wsparcie dla instalatorów, którzy mogą korzystać z jednego produktu z powodzeniem w szeregu różnych aplikacji.
Estetyczne wykonanie
Po stronie klienta końcowego jednym z najważniejszych aspektów jest estetyka wykonania modułu. Moduły TIGER NEO to jednocześnie estetyka jak i pełna efektywność generacji. Produkt wykonano w całości jako panel fullblack. To znaczy, że w module zastosowano ciemne ogniwa, czarną ramkę, czarne bussbary oraz silikon. W ten sposób jego powierzchnia jest jednolita, o jednolitym, czarnym wybarwieniu. Jest to szczególnie istotne przy montażu na widocznej płaszczyźnie dachu. To połączenie podnosi również estetykę carportów fotowoltaicznych, gdzie również można go stosować. Jednocześnie nie można zapomnieć o bifacjalności tego rozwiązania, co jeszcze bardziej zwiększa uzyski energetyczne.

Moduły TOPcon w połączeniu z technologią dwustronną są urządzeniami pozwalającymi najefektywniej wykorzystywać promieniowanie odbite. Mowa tu o promieniowaniu odbitym od gruntu czy też zaparkowanego w carporcie pojazdu. W ten sposób inwestor otrzymuje dodatkową energię, którą może zasilić swoje urządzenia w domu, a jednocześnie jest w stanie skrócić okres zwrotu z tej inwestycji – mówił w trakcie GLOBPREMIER Krzysztof Szymański, przedstawiciel Jinko Solar.
Wysoka efektywność
Moduły TOPcon charakteryzuje ograniczona degradacja, dzięki czemu moduł w ciągu swojego cyklu eksploatacyjnego wyprodukuje więcej energii, jego efektywność jest wysoka, a zwrot inwestycji szybszy. Z czego wynika skrócona degradacja modułu?
Jest to zasługa m.in. zredukowanego o połowę współczynnika degradacji w pierwszym roku, który wynosi zaledwie 1%. To zminimalizowana degradacja LID dotycząca każdego rodzaju ogniw. Zastosowanie wyselekcjonowanych materiałów na poziomie atomowym oraz tunelowanego przewodnictwa pozwala również na ograniczenie rocznych współczynników degradacji do zaledwie 0,4 p.p. – dodaje Krzysztof Szymański.
Gwarancja liniowego spadku mocy to kolejny szczególnie ważny aspekt charakterystyki tego modułu fotowoltaicznego. W przypadku modułów TOPcon, Jinko Solar rozszerzył ten okres do 30-stu lat. Jest to czas w jakim producent zapewnia, że moduły będą produkowały energię w przewidywalny sposób.
Kolejna zaleta technologii TOPcon to mniejsza podatność modułów na pracę w wyższych temperaturach. Ogniwo fotowoltaiczne w czasie pracy nagrzewa się, co powoduje spadek jego wydajności. Dla ogniw TOPcon współczynnik temperaturowy został ograniczony. W ten sposób w najcieplejsze dni możliwe jest generowanie jeszcze więcej energii niż z mniej zaawansowanych technologii.

Konstrukcja modułu jest kompaktowa. Jego wysokość to 1762 mm, a szerokość 1134 mm. Tym samym całkowita powierzchnia modułu to mniej niż 2 m2. Masa tego produktu to około 25 kg. Tym samym produkt jest naprawdę łatwy w montażu, nawet na najbardziej skomplikowanych dachach.
Warto zwrócić uwagę, że moduł jest zbudowany z dwóch warstw szkła. W ten sposób uzyskano wysokie wartości parametrów wytrzymałościowych – wysoka sztywność i odporność na warunki atmosferyczne, takie jak grad, wiatr i śnieg.
Producent udziela 25 letniej gwarancji produktowej. Moduł trafi do dystrybutorów w 3-cim kwartale br.
Źródło: GLOBPREMIERY