Obecna lista banków, które mogą udzielać dofinansowania w ramach programu Prosument nie jest długa…. Znajduje się na niej jedynie BOŚ Bank. 

 
BOŚ Bank został wyłoniony po naborze wniosków, który zakończył się 30 stycznia 2015. 
 
Dzisiaj dowiadujemy się, jak podaje Rzeczpospolita, że NFOŚiGW planuje uruchomić kolejny nabór wniosków dla banków, które również byłyby zainteresowane udzielaniem dofinansowań dla osób fizycznych w ramach programu Prosument.  Jak donosi Rzeczpospolita, planowany nabór to przełom czerwca/lipca br.  
 
Tymczasem BOŚ Bank zapowiedział, że będzie się ubiegał o kolejną pulę środków z NFOŚiGW, ale nie wiadomo czy ma taką możliwość. 
Jest to zapewne wynikiem dużego zainteresowania programem. Jak podało Ministerstwo Gospodarki  w ciągu tygodnia  kwota, na którą opiewają wnioski przekroczyła 30 mln złotych. Średnia wartość planowanych inwestycji to ok 44 tys. zł. W większości konsumenci zainteresowani są instalacją ogniw fotowoltaicznych o mocy 3–10 kW. 


Przypomnijmy, że budżet całego programu wynosi 800 mln zł. Połowa z tych środków zostanie wykorzystana w ramach pilotażowej części. Samorządy i WFOŚiGW mają w tym roku do wykorzystania po 100 mln zł, bank – 200 mln zł. 
 
Źródło: Rzeczpospolita, Ministerstwo Gospodarki