Targi Intersolar Europe każdorazowo odbywają się w Messe München w Monachium i skupiają się na tematach fotowoltaiki, akumulacji energii, produktach oraz innowacyjnych rozwiązaniach w OZE. W tym roku, targi będą odbywać się w dniach 31 maja – 2 czerwca.

Towarzyszące targom wydarzenie Intersolar Europe Conference porusza wybrane tematy, prezentuje pionierskie technologie oraz daje możliwość spotkania się czołowych ludzi z branży. Od momentu założenia, stało się ono najważniejszym miejscem spotkań producentów, dostawców, dystrybutorów, serwisantów oraz partnerów branży solarnej.

intersolar

Otwarcie targów Intersolar w 2016 r. (Źródło: Intersolar)

Tegoroczne targi nie zawiodą tematami! Nie zabraknie informacji o magazynach energii – tych komercyjnych jak i rozwiązań do domów. Tematy poruszane podczas licznych konferencji krążyć będą właśnie wokół magazynowania energii oraz integracji źródeł odnawialnych z sieciami energetycznymi. Sporo uwagi poświęcone zostanie dużej skali instalacjom fotowoltaicznym.

Nagrody

Podczas tegorocznej edycji targów, swoją 10 rocznice obchodzą nagrody Intersolar AWARD

intersolar

Laureaci nagrody Intersolar AWARD 2016 (Źródło: Intersolar)

Już po raz dziesiąty uczestnicy zgłosili swoje innowacje w dziedzinie fotowoltaiki i wybitnych projektów słonecznych. Po raz pierwszy przyjęto propozycje do nagrody w tematyce inteligentnej energii odnawialnej. Nagroda ta wyróżnia projekty, które promują przejście na zieloną energię, tworząc powiązanie między wytwarzaniem energii, magazynowaniem, integracją sieci i zarządzaniem energią.

Sędziowie ogłoszą zwycięzców tej słynnej nagrody branżowej 31 maja 2017 roku w Intersolar Europe.

Jest to jedno z najważniejszych spotkań dotyczących przemysłu słonecznego, na którym spotkają się liczący producenci, dostawcy, hurtownicy oraz partnerzy branży.

Właśnie dlatego, również w tym roku, targi Intersolar odwiedzi redakcja GLOBEnergia! Nie może nas tam zabraknąć. Już dzisiaj zapraszamy na relacje z wydarzenia – zarówno w formie zdjęć jak i filmów.

Profil wystawców na tegorocznych wystawach i produkty które się na nich znajdą pokażą zmieniający się profil rynku fotowoltaicznego. Uwaga skupiona zostanie na zwiększaniu wydajności ogniw, redukcji kosztów technologii, na wykorzystaniu nowych materiałów do produkcji ogniw. Poza akumulatorami energii, nie zabraknie też rozmów o przyszłości krzemu w zastosowaniach fotowoltaicznych.

Na liście wystawców jest obecnie 1099 firm. W tym 8 firm przyjedzie z Polski. Wśród polskich wystawców pojawią się tacy producenci jak np. Corab Sp. z o.o., Bruk-Bet Solar Sp. z o.o, ELSTA Elektronika Sp. z o.o., Impact Clean Power Technology S.A., MY-SOFT Sp. z o.o.

 

Redakcja GLOBEnergia