INTERSOLAR EUROPE – najnowsze trendy od finansowania po realizację elektrowni fotowoltaicznej.

Fot. www.intersolar.de/en
 
Tegoroczna edycja Intersolar Europe (22-24 czerwca 2016) oraz wydarzenie towarzyszące – Intersolar Europe Conference (21-22 czerwca) nakierowane są na zaprezentowanie najnowszych technologii oraz panujących trendów w najsilniej rozwijającym się sektorze ostatnich lat- fotowoltaice. Poruszone tematy z zakresu od finansowania, poprzez projektowanie i wykonywanie instalacji do jej utrzymania, będą stanowiły kompendium informacji dotyczących dużych elektrowni fotowoltaicznych. Nie zostaną ominięte także nowinki techniczne, takie jak stosowanie dronów oraz robotów.
 
Wydarzenie jest świetną okazją do spotkania ekspertów, inwestorów oraz firm mających doświadczenie i gotowych na wymianę doświadczeń i swoich spostrzeżeń. 
Konferencja składa się z kilku sesji o wąskim zakresie tematycznym.
 
21 czerwca, 9:00, pokój 14C – Elektrownie fotowoltaiczne: zarządzanie kapitałem- sesja dotycząca optymalnego zarządzania i utrzymania elektrowni PV pozwalająca na zmaksymalizowanie uzysków generowanych przez instalację. Zostanie podjęty aspekt centralnego zarządzania, kwestie techniczne oraz sposoby komunikacji instalacji z siecią.
 
21 czerwca, 11:00, pokój 14C – Elektrownie fotowoltaiczne: zabiegi i utrzymanie- sesja dotycząca monitoringu oraz analizy danych w sposób, który pozwoli na szybkie i sprawne wykrywanie błędów oraz usterek w instalacji.
 
21 czerwca, 14:30, pokój 14C – Elektrownie fotowoltaiczne: początek ery dronów i robotów- sesja przybliżająca kwestię nowoczesnych, szybszych od tradycyjnych  rozwiązań w poszukiwaniu usterek występujących w elektrowniach fotowoltaicznych poprzez zastosowanie dronów wyposażonych w kamery termowizyjne a także zwiększenie wydajności elektrowni dzięki utrzymywaniu jej w czystości przy użyciu czyszczących robotów.
 
23 czerwca odbędzie się forum branżowe z zakresu innowacji i ich zastosowań w zarządzaniu elektrowniami fotowoltaicznymi, czemu zostanie poświęcony cały ranek od godziny 10:30.
Podczas wydarzenia Intersolar Europe zostanie zaprezentowane najnowsze zestawienie firm działających w branży zebrane dzięki SolarPower Europe, Europejskiemu Stowarzyszeniu Branży Fotowoltaicznej. Zestawienie zawiera również prognozy na najbliższe pięć lat.
 
Intersolar Europe to międzynarodowe targi skierowane do podmiotów działających w branży solarnej oraz współpracujących z nimi partnerów.  Wydarzenie corocznie odbywa się w Messe München w Monachium i skupia się na tematach fotowoltaiki, akumulacji energii, produktach oraz innowacyjnych rozwiązaniach w OZE. Towarzyszące targom wydarzenie Intersolar Europe Conference porusza wybrane tematy, prezentuje pionierskie technologie oraz daje możliwość spotkania się czołowych ludzi z branży. Od momentu założenia, Intersolar Europe stało się najważniejszym miejscem spotkań producentów, dostawców, dystrybutorów, serwisantów oraz partnerów branży solarnej.
 
Źródło: www.intersolar.de/en.