XVI Międzynarodowa Wystawa Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO odbędzie się od 22 do 24 czerwca 2015 roku.

Od lat ta wystawa przyciąga do kieleckich targowych hal blisko 5000 zwiedzających, dając możliwość zapoznania się z najnowszymi trendami sztuki sakralnej i dewocjonaliów, wyposażenia kościołów, nowymi technikami w budownictwie sakralnym oraz w dziedzinie konserwatorskiej.
Bogactwo wystawianych tutaj eksponatów nawiązujące również do tradycji, sięga do nowoczesnej sztuki sakralnej.
W tym roku honorowy patronat nad Międzynarodową Wystawą Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO obejmie Biskup diecezji kieleckiej Jan Piotrowski.
SACROEXPO to wyjątkowe wydarzenie, które od wielu lat organizowane jest w Targach Kielce oraz cieszy się dużym zainteresowaniem gości zarówno z Polski jak i z zagranicy. Targi te uznawane są za jedno z najważniejszych spotkań branży sakralnej w Europie.
Wystawa ta osadzona jest w dwóch wymiarach, gdzie aspekt czysto handlowy i biznesowy łączy się ze sferą kultury i sztuki sakralnej. Targom tym towarzyszą liczne konferencje, wystawy i spotkania artystyczne. Niezwykle istotnym wydarzeniem towarzyszącym kieleckiej wystawie jest uroczystość przyznania Medalu Papieskiej Rady ds. Kultury Per Artem Ad Deum. Dotychczasowymi laureatami tego wyjątkowego wyróżnienia są m.in. Wojciech Kilar, Krzysztof Zanussi czy Ennio Morricone.
SACROEXPO to bogaty wachlarz asortymentu: wyposażenie i konserwacja starych i nowych obiektów sakralnych oraz nowoczesnego duszpasterstwa, z mediami katolickimi, biurami podróży oraz multimedialną ewangelizacją. To także doskonałe miejsce, aby zapoznać się z najnowszymi technologiami projektowania i utrzymania zieleni wokół kościołów, renowacji świątyń lub ich adaptacji w różnych warunkach przestrzennych.
W zeszłym roku wystawa zgromadziła niemal 300 wystawców z 13 krajów z całego świata oraz przyciągnęła prawie 5000 zwiedzających.
DATA: Tegoroczna edycja SACROEXPO odbędzie się w dniach od 22 do 24 czerwca.
ADRES: Targi Kielce
ul. Zakładowa 1
25-672 Kielce
Źródło: SACROEXPO