PHOTON Laboratory testuje moduły fotowoltaiczne i falowniki od 2009 roku. Od tego czasu wykonano już około 6000 pomiarów.

PHOTON Laboratory koncentruje się głównie na wykonywaniu pomiarów wydajności w standardowych warunkach testowych (STC), oraz na ocenie zachowania się modułów w warunkach słabego oświetlenia i ustala temperaturowe współczynniki mocy.
Najnowsze badania, które zostały opublikowane przez ośrodek laboratoryjny wskazują, że po raz kolejny, czołowe miejsce wśród modułów fotowoltaicznych zajmują moduły firmy Jinko Solar – producenta i dystrybutora modułów, należącego do Tier 1.
Testowane moduły były poddane badaniu wydajności. Według testu, moduł firmy Jinko Solar, składający się z 72 ogniw fotowoltaicznych z krzemu polikrystalicznego jest w stanie wygenerować 1 154,1 kWh / kWp osiągając współczynnik wydajności 92,1%. Mowa tu o modelach: JKM275P-72 i JKM190M-72, przy czym drugi model to moduł zbudowany z krzemu monokrystalicznego. Wyniki potwierdzają, że moduły Jinko Solar poradziły sobie w tym teście wyjątkowo dobrze.
najlepsze moduły fotowoltaiczne
Na trzecim miejscu, również bardzo wysoko, znalazł się moduł firmy JA Solar JAP6-60-240/B33, który wykonany jest w technologii polikrystalicznej, ze współczynnikiem wydajności na poziomie 91,6%.

Źródło: Jinko Solar