JinkoSolar ogłosił, że zakończyły się prace nad największą elektrownię słoneczną w regionie Morza Egejskiego. Instalacja powstała we współpracy z we współpracy z Asunim Turkey.
Wyspecjalizowany, międzynarodowy zespół inżynierów z Asunim ma duże doświadczenie w projektowaniu systemów oraz ich realizacji, przy wykorzystaniu najnowocześniejsze oprogramowanie do modelowania 3D oraz symulacji, w celu określanie zacienienia jak i obliczenie optymalnego kąta nachylenia.

40,3 MWp- elektrownia fotowoltaiczna w Manisie w Turcji

Elektrownia w Manisie w Turcji składa się z dwóch od oddzielnych części, zbudowanych analogicznie, o sumarycznej mocy 40,3 MWp (17,7 MWp i 20,6 MWp). Systemy te składają się z wysokowydajnych modułów fotowoltaicznych JinkoSolar (bez PIDu). W elektrowni wykorzystano falowniki łańcuchowe REFUsol 40K. Pracująbez potrzeby chłodzenia wentylatora, ze stopniem ochrony IP65 przed wilgocią i pyłem. Niemiecka firma Solar-Log odpowiadała za system SCADA (Supervisory Control And Data Acquisition, system informatyczny nadzorujący przebieg procesu technologicznego lub produkcyjnego). System ten monitoruje systemy fotowoltaiczne oraz optymalizuje zużycie energii. Zadania typu O&M będą realizowane przez firmę Maxima Energy.

– Instalacja na płaskim terenie jest łatwiejsza w realizacji od instalacji na terenie o zróżnicowanym kącie nachylenia. – komentuje wspólnik zarządzający z Asunim Turkey, Umut Gürbüz. Gürbüz wyjaśnia, że w celu uzyskania jak najwyższej wydajności, przeprowadzono kilka wariantów obliczeń i badań, wykonanych dla tego wymagającego projektu.

jinko solar, elektrownia fotowoltaiczna

Fot. Jinko Solar

Gener Miao, wiceprezes ds. globalnej sprzedaży i marketingu JinkoSolar jest zadowolony. Widząc  rezultat prac w partnerstwie z Asunim Turkey, ten lokalny partner, utrzymuje taki sam poziom jakości produktów i usług, który stosuje JinkoSolar na całym świecie.
– To sprawia, że stajemy się silniejsi i pomaga nam utrzymać pozycję lidera na rynku. – dodaje wiceprezes ds. globalnej sprzedaży i marketingu JinkoSolar, Gener Miao.


Firma JinkoSolar jest światowym liderem branży solarnej, swoje usługi, produkty i technologie oferuje na międzynarodowych rynkach w sektorach indywidualnych oraz komercyjnych. Firma szczególnie znana jest na rynkach w krajach takie jak: Chiny, USA, Japonia, Niemcy, Wielka Brytania, Chile, RPA Indie, Meksyk, Brazylia, Zjednoczony Emiraty Arabskie, Włochy, Hiszpania, Francja, Belgia oraz inne kraje i regiony.

JinkoSolar zatrudnia ponad 15 000 pracowników w 8 zakładach produkcyjnych na całym świecie, w 16 zagranicznych filiach w Japonii, Singapurze, Indiach, Turcji, Niemczech, Włoszech,
Szwajcarii, USA, Kanadzie, Meksyku, Brazylii, Chile, Australii, RPA i Zjednoczonych Emiratach
Arabskich, oraz w zespołach globalnej sprzedaży zlokalizowanych w Wielkiej Brytanii, Bułgarii, Grecji,Rumunii, Jordanii, Arabii Saudyjskiej, RPA, Egipcie, Maroku, Ghanie, Kenii, Kostaryce, Kolumbii, Panamie i Argentynie.

Jinko Solar

Dostawca modułów fotowoltaicznych