Czwarty pod względem wielkości niemiecki dostawca energii w Niemczech zbuduje  farmę fotowoltaiczną Weesow-Willmersdorf o mocy 175 MW. Powierzchnia zająć ma 164 hektarów w Brandenburgii. Zielona energia zasilać będzie rynki hurtowe ilością energii elektrycznej wystarczającą dla około 50 000 domów. Ostateczna decyzja w sprawie inwestycji zostanie podjęta w tym roku.

Ceny na niemieckich aukcjach idą w dół!

Energia słoneczna przechodzi odrodzenie w Niemczech, po spadku zainteresowania tym sektorem OZE po obcięciu dotacji. Spadające ceny urządzeń pochodzących z Chin wraz z niższymi kosztami magazynowania, napędzają ekspansję zarówno instalacji na skalę przemysłową, jak i detaliczną.

niemieckie aukcje

Notowania niemieckich aukcji. Źródło: Bloomberg

Nie tylko węgiel!

EnBW kupił Weesow-Willmersdorf w zeszłym roku od Procon Solar GmbH. Firma z siedzibą w Karlsruhe spodziewa się, że planowany projekt przekształci ją w czołową niemiecką firmę produkującą energię słoneczną. Budowanie projektu bez dofinansowania jest ważnym sygnałem dla konkurencyjności czystej energii.

W 2012 roku EnBW dodał produkcję energii z OZE do swoich istniejących już elektrowni węglowych, gazowych, wodnych i jądrowych. Firma zamierza osiągnąć 40 procent udziału produkcji energii z OZE do 2020 r.

Źródło: Bloomberg

Redakcja GLOBEnergia