Instytucja Państwowa Korea Electric Power Corporation KEPCO prowadzi największy na świecie projekt dotycząca magazynowania energii i regulacji częstotliwości w sieci.

 
Projekt o mocy 200 MW zapewni stabilność sieci elektroenergetycznej w Korei Południowej.
W listopadzie 2015 zainstalowanych zostanie 24 falowniki SMA Sunny Central Storage 1000, które zintegrowane zostaną z systemem integracji technologii akumulatorów litowo-jonowych od południowokoreańskiego producenta.
W następnej kolejności system będzie testowany przez okres próbny 6 miesięcy.
Plany firmy KEPCO sięgają dużo dalej. Niedawno ogłoszono, że firma zachęca do składania ofert i zaprasza do współpracy firmy z branży jak i producentów komponentów do takiego systemu – planach jest jeszcze kilka bloków, każdy o mocy 200 MW.
 
Oczekuje się, że te dodatkowe projekty zaplanowane na następne kilka lat ustabilizują sieć elektroenergetyczną w Korei Południowej w perspektywie długoterminowej.
Zapewnienie dostaw rezerwowej energii elektrycznej jest szczególnie ważne w przypadku Korei Południowej, ponieważ jedynym bezpośrednim sąsiadem jest Korea Północna o nieustabilizowanej i niepewnej sytuacji politycznej i gospodarczej. Korea Południowa nie ma więc możliwości zabezpieczenia się przez ewentualnym niedoborem energii poprzez import energii z zagranicy. Cała nadzieja w umiejętności wytwarzania energii lokalnie i umiejętnym gospodarowaniu zasobami.
Wśród kilku lokalnych firm, producent falownika SMA jest jedyną zagraniczną firmą udział w tym projekcie. „Wybór SMA jako jedynego zagranicznego producenta w tym projekcie, który jest tak ważny dla koreańskiej dostaw energii elektrycznej, jest wielkim sukcesem dla nas i dla naszego koreańskiego partnera Bosung Powertec Co Ltd., która będzie instalować falowniki”, powiedział po podpisaniu umowy Myoung-Bae Lee, dyrektor generalny Korei SMA.
 
Opracowanie: GLOBEnergia
Źródło: sunwindenergy.com