Od banku będzie można otrzymać nawet do 100 tys. zł na inwestycje ekologiczne, a w szczególności związane z poprawą jakości powietrza atmosferycznego. Spółki BOŚ Bank i PGNIG właśnie podpisały umowę o współpracy w tym zakresie.

Pożyczka tylko dla klientów PGNIG

Startująca od 1 lipca br. pożyczka „Pełnym Oddechem” dedykowana będzie klientom PGNiG Obrót Detaliczny, którzy w trosce o jakość powietrza poszukują opcji finansowania np. na wymianę systemów ogrzewania lub projekty termomodernizacyjne.

Pożyczka będzie mogła być wykorzystana m.in na:

  • wymianę użytkowanych urządzeń grzewczych na nowe, ze szczególnym uwzględnieniem kotłów gazowych i przyłączy gazowych,
  • zakup i montaż nowych urządzeń grzewczych, wraz z oprzyrządowaniem i materiałami instalacyjnymi,
  • audyt energetyczny nieruchomości,
  • zakup i montaż wewnętrznej instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej,
  • przeprowadzenie prac termomodernizacyjnych polegających m.in. na dociepleniu przegród zewnętrznych budynku oddzielających pomieszczenia ogrzewane od środowiska zewnętrznego, w tym: ścian zewnętrznych, ścian zewnętrznych piwnic ogrzewanych, dachów, stropodachów, stropów nad przejazdami, podłóg na gruncie.

Współpraca z Bankiem Ochrony Środowiska stanowi kolejny element tej aktywności, której celem jest kompleksowe wsparcie dla naszych obecnych i nowych Klientów a przez to jeszcze większy udział GK PGNIG w walce o czyste powietrze – mówi Henryk Mucha, prezes zarządu PGNiG Obrót Detaliczny.

Oprocentowanie, prowizja i czas spłaty

Klienci, na wybrany przez siebie cel, będą mogli otrzymać z banku nawet do 100.000 zł.

Klienci, którzy skorzystają z pożyczki „Pełnym Oddechem” otrzymają od Banku specjalnie przygotowane warunki finansowania – zapewnia Bogusław Białowąs, prezes zarządu Banku Ochrony Środowiska.

Oprocentowanie nominalne pożyczki zaciągniętej na okres do 36 miesięcy będzie stałe i będzie wynosiło 3,0 proc. W przypadku rozłożenia spłaty na okres powyżej trzech lat oprocentowanie będzie zmienne, stanowiące sumą WIBORU 6M i 2,5 pkt. proc. marży. Niezależnie od okresu spłaty, prowizja za udzielenie pożyczki będzie wynosiła 5,0 proc.

Źródło: BOŚ Bank

Redakcja GLOBEnergia