Nowy Prezes Piotr Woźny będzie pełnił funkcję Prezesa Zarządu NFOŚiGW po rozstrzygnięciu konkursu na szefa tej instytucji. Dotychczas Piotr Woźny był m.in. wiceministrem w Ministerstwie Cyfryzacji, wiceministrem w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii, a w 2018 wiceprezesem Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Od 2018 roku pełnił również funkcję pełnomocnika Premiera ds. programu „Czyste Powietrze” – do jego obowiązków należała koordynacja pracy ministerstw i urzędów w kwestii walki ze smogiem.

Obecnie Zarząd Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej składa się z pięciu osób: Piotra Woźnego Prezesa Zarządu oraz zastępców Prezesa Zarządu: Anny Mańk, Dominika Bąka, Marka Ryszki i Artura Michalskiego.

W sieci fala komentarzy, gratulacji i ciepłych słów w stronę nowego Prezesa, między innymi dzięki jego zasługom w walkę z niską emisją i za uruchomienie programu Priorytetowego Mój Prąd! Jest również „twarzą” programu SMOG STOP.


Dużo do zrobienia!

Czyste Powietrze, SMOG STOP, emisja komunikacyjna, uchwały antysmogowe, sektor bankowy, ulga termomodernizacyjna – projektów do dalszego rozwoju, uprawniania i wdrażania jest bardzo dużo! Jak zapewnia nowy Prezes NFOŚiGW – intensywne prace będą trwały już od września!

A my będziemy się przyglądać pracom i aktywnościom nowego prezesa NFOŚiGW. Czekamy na kolejne usprawnienia, programy wsparcia, ciekawe pomysły i inicjatywy.
O wszystkich, będziemy oczywiście Państwa informować.

Redakcja GLOBEnergia