Program Mój Prąd działa od 30 sierpnia 2019 roku. Po prawie półtora miesiąca od rozpoczęciu działania programu, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wypłacił Polakom ponad 8 milionów dotacji.

Elektryzująca dotacja!

25 września Narodowy Fundusz ogłosił, że po 26 dniach od rozpoczęcia zbierania wniosków, wydane dotacje przekroczyły 2 miliony złotych. Dziś, po 42 dniach dotacje przekroczyły 8 milionów! To oznacza, że wydawanie dotacji znacznie przyspieszyło, a po 16 dniach przybyło 6 milionów.

Wartość wypłaconych dotacji przekroczyła 8 milionów, a liczba wniosków które zostały już zatwierdzone przez ministerstwo do wypłaty, opiewają na 12 milionów złotych.

Liczba wypłaconych dotacji wynosi 1611 sztuk. Dotowane instalacje pozwalają na wyprodukowanie 9,2 GWh/rok oraz na redukcję 7,5 tysiąca ton dwutlenku węgla rocznie.

Mikroinstalacje OZE dofinansowane z Mojego Prądu pozwoliłyby na pokrycie zapotrzebowania na energię 3736 gospodarstw domowych, 31 142 czajników elektrycznych i naładowałyby 1,3 mln telefonów komórkowych ładowanych codziennie przez rok!

Mój Prąd – nabór w trybie ciągłym!

Podczas II Kongresu Trendy Energetyczne, Piotr Woźny zapowiedział, że nabór do programu Mój Prąd będzie się odbywał w trybie ciągłym. Wraz z datą zakończenia pierwszego naboru: 20 grudnia, rozpocznie się kolejny. Zaznaczył, że podana data zakończenia naboru została podana z konieczności i wynika z procedur administracyjnych.

Cały artykuł czytaj TUTAJ

Polska fotowoltaika przekroczyła 1 GW!

Wczoraj PSE opublikowało informację, że moc zainstalowana z fotowoltaiki w Polsce według stanu na 1 października przekroczyła 1 GW i wynosi dokładnie 1007,2 MW. Daje nam to 2,21 MW instalowanego dziennie! To wyzwanie dla całej branży, która jakoś musi sobie poradzić z tak dużym zapotrzebowaniem.
Cały artykuł czytaj TUTAJ

Progres widać również w dotacjach! Przez ostatnich 16 dni wypłacono 3 razy więcej niż w ciągu pierwszych 25 dni działania programu! Dziś wypłacone dotacje przekroczyły 8 milionów!

Redakcja GLOBEnergia