Nie wszyscy klienci Taurona mogą skorzystać z mrożenia cen. Sprawdź, co musisz zrobić!

Spółka energetyczna Tauron informuje, że aby skorzystać z założeń tzw. Tarczy Solidarnościowej, należy zrezygnować z usługi gwarantującej stałą cenę energii. Taką ofertę od wielu lat oferował Tauron. Spółka zachęca do zmiany taryfy jeszcze przed końcem 2022 roku.

Zdjęcie autora: Redakcja GLOBEnergia

Redakcja GLOBEnergia

Dzięki Tarczy Solidarnościowej ok. 8 mln gospodarstw domowych będzie mogło liczyć na niższe ceny energii elektrycznej według przyjętych limitów zużycia: 2000 kWh dla gospodarstw domowych, 2600 kWh dla osób z niepełnosprawnościami oraz 3000 kWh dla rodzin wielodzietnych (z Kartą Dużej Rodziny) i gospodarstw rolnych.

Oznacza to, że każda polska rodzina – również ta, która zużywa np. 2700 kWh rocznie – skorzysta na zamrożeniu cen do poziomu 2000 kWh. W 2023 roku jedynie nadwyżka zużycia będzie obciążona wyższymi kosztami, ale ceny energii powyżej limitu również będą ograniczone. Dzięki wprowadzonym przez rząd rozwiązaniom, gospodarstwa domowe nie zapłacą za nadwyżkę więcej niż 693 zł/MWh. Cena maksymalna dla podmiotów wrażliwych, samorządów oraz mikro, małych i średnich przedsiębiorstw wyniesie 785 zł/MWh.

Klienci Taurona muszą zrezygnować z usługi stałych cen

Aby skorzystać z tarczy rządowej, klienci Taurona korzystający z usługi stałych cen energii muszą z niej zrezygnować.

Klienci Taurona mają do wyboru oferty, które pozwolą im na korzystanie z rządowego wsparcia. Osoby korzystające z cennika z gwarancją ceny zgodnie z przepisami nie mogą skorzystać z mechanizmów ochronnych Tarczy Solidarnościowej.

Informuje Tauron na łamach ipoland.pl

Zmiana usługi jest bezpłatna. Należy ją dokonać do końca 2022 roku, aby skorzystać z pomocy rządowej w 2023 roku.

Źródło: Tauron, ipoland.pl, gov.pl

Zobacz również