Firma Kaco New Energy istnieje na rynku od ponad 20 lat i jest jednym z największych na świecie producentów falowników fotowoltaicznych. W swojej ofercie posiada urządzenia idealne zarówno dla małych, przydomowych instalacji, ale też dla megawatowych farm fotowoltaicznych.

Prosta instalacja i uruchomienie

Kaco stawia na pewne i szybkie połączenie przewodowe LAN. Sama konfiguracja falownika jest ekspresowa i intuicyjna. Wbudowany wyświetlacz graficzny znacznie ułatwia wprowadzenie odpowiednich nastaw oraz wgląd w parametry – przyznaje Bartosz Wójcik, koordynator ds. technicznych Bruk-Bet PV.

Co istotne dla instalatorów fotowoltaiki – inwertery Kaco New Energy wyposażone są w menu dostępne w języku polskim. Z kolei rejestrator danych z web serwerem pozwala na ciągły monitoring systemu.

Indywidualne wykorzystanie energii

Jako jedne z nielicznych falowników fotowoltaicznych urządzenia Kaco posiadają tzw. funkcję „priwatt”. Można ją aktywować w ustawieniach inwertera. Pozwala na przekierowanie energii dostarczanej przez system PV bezpośrednio do wybranego przez siebie urządzenia. Styk bezpotencjałowy może włączać i wyłączać większe sprzęty z włączoną funkcją „priwatt”. W menu widoczny jest podgląd na pozostały czas pracy lub próg wyłączenia w kW.

Wydajne i wytrzymałe

Dwa MPP trackery pozwalają na większą elastyczność przy ustawieniu modułów fotowoltaicznych na dachu. Stosując łańcuchy paneli położonych pod różnymi kątami, nie potrzebujemy dwóch oddzielnych falowników. Wystarczy jeden wyposażony w dwa niezależne wejścia prądu stałego.
Co ciekawe farmy fotowoltaiczne na pustyniach są wyposażane między innymi w falowniki od Kaco New Energy. Dlaczego? Bo te inwertery posiadają system aktywnego chłodzenia. Praca wentylatora regulowana jest automatycznie – zależnie od temperatury mierzonej na radiatorze. Dodatkowo, ich obudowy zostały wykonane w stopniu ochrony IP65. W Polskę coraz częściej uderzają kilkunastodniowe fale upałów – w tym czasie nie trzeba martwić się o pracę falownika.

Falownik Kaco w instalacjach przemysłowych

Będąc inwestorem warto pamiętać o prawidłowej kompensacji mocy biernej. Pojawienie się energii biernej powoduje straty cieplne i zmniejsza sprawność linii, co jest niekorzystne dla Dostawcy Energii Elektrycznej. Jeżeli współczynnik energii biernej będzie wyższy niż umowny – zostaną naliczone dodatkowe opłaty. Falowniki Kaco pomogą rozwiązać ten problem.

 Ten inwerter ma możliwość kompensacji mocy biernej. Możemy wybrać czy ma mieć charakter indukcyjny, pojemnościowy czy automatyczny – tłumaczy Grzegorz Wiśniewski, prowadzący m.in. prace badawczo-rozwojowe nad solar trackerami oraz turbinami wiatrowymi.

Grzegorz Wiśniewski jest także jednym z ekspertów filmów poradnikowych dla instalatorów „PV Spec”, emitowanych w serwisie YouTube. Na podstawie 14-letniego doświadczenia w branży sugeruje, że kompensacja mocy biernej w falownikach Kaco jest szczególnie przydatna w małych firmach.

W gospodarstwach rolnych i zakładach przemysłowych często występują również wysokie obciążenia sieci, co jest kolejnym argumentem, który przemawia za wyborem falowników Kaco New Energy. Inwertery te potrafią dostosować się do niesymetrycznych napięć na poszczególnych fazach i zapewniają ciągłość pracy.

Pamiętając, że falownik to „mózg” instalacji fotowoltaicznej, warto dobrze przemyśleć ten wybór – ma przecież służyć przez najbliższych kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt lat. Inwertery do instalacji fotowoltaicznych firmy Kaco New Energy posiadają pięcioletnią gwarancję z możliwością jej dodatkowego wydłużenia nawet do 20 lat. Przez ten czas zapewniona jest także obsługa serwisowa, między innymi w polskiej firmie Bruk-Bet PV. Nabywając inwerter w wymienionej hurtowni fotowoltaicznej, można sprawnie procedować sprawy gwarancyjne w języku polskim.

Bruk-Bet PV

Dystrybutor urządzeń dla fotowoltaiki