Fronius GEN24 Plus będzie dostępny w jednofazowym wariancie Primo i trójfazowym wariancie Symo. Inwerter wyróżnia się między innymi elastycznymi opcjami zasilania awaryjnego i zintegrowanymi otwartymi interfejsami. Nowy akumulator BYD Battery-Box Premium w modelach HVS i HVM oraz falownik hybrydowy GEN24 stanowią system gromadzenia energii, wyznaczający nowe standardy w dziedzinie wszechstronności i wydajności.

Falownik hybrydowy Fronius GEN24 Plus będzie dostępny w drugim kwartale 2020 roku

Rozwiązania do gromadzenia energii ze słońca, zapewniające maksymalny stopień zużycia własnego

Falowniki Primo GEN24 Plus (3 do 6 kW) oraz Symo GEN24 Plus (6 do 10 kW) będą dostępne od drugiego kwartału 2020 roku. Wszystkie falowniki hybrydowe GEN24 Plus będą seryjnie wyposażone w przyłącze akumulatora, system zarządzania energią, monitorowanie i otwarte złącza. Akumulatory wysokonapięciowe BYD Battery-Box Premium można dostosować do indywidualnego zapotrzebowania za pomocą pojedynczych modułów. W zaleforżności od typów falowników i certyfikacji obowiązujących w poszczególnych krajach, z falownikami GEN24 Plus można łączyć następujące modele:

  • Battery-Box Premium HVS (5,12 to 10,24 kWh)
  • Battery-Box Premium HVM (11,04 to 22,08 kWh)

Zasilanie awaryjne zapewniające maksymalną niezależność

Bezpieczeństwo energetyczne w falownikach Fronius GEN24 Plus jest z jednej strony zapewniane przez zintegrowane podstawowe zasilanie awaryjne PV Point, a z drugiej strony dzięki funkcji Multi Flow Technology.

Wydajny Symo GEN24 Plus połączony z akumulatorem o odpowiednich parametrach wyróżnia się pełnym zasilaniem awaryjnym. Umożliwia to stosowanie również, przykładowo, pomp ciepła, co zapewnia maksymalną niezależność i elastyczność.

Prosta instalacja i uruchomienie

Instalacja oraz uruchomienie falownika GEN24 Plus jest niezwykle proste. Producent gwarantuje oszczędność czasu i kosztów montażu dzięki szybkomocującym śrubom 180º, zaciskom sprężynowym i łatwemu systemowi mocowania na ścianie. Oprócz tego użytkownik będzie miał możliwość skorzystania z przyjaznego dla użytkownika kreatora konfiguracji, kompatybilnego z dowolnym smartfonem lub tabletem. Otwarte interfejsy ułatwią zintegrowanie komponentów innych firm, takich jak systemy automatyki domowej.

Nowa generacja rozwiązań do gromadzenia energii ze słońca

Firmy Fronius i BYD prowadzą ścisłą współpracę w zakresie gromadzenia energii i rozwijają wydajne rozwiązania tego typu do zastosowań w gospodarstwach domowych i firmach. Wszystkie falowniki hybrydowe GEN24 Plus są fabrycznie wyposażone w przyłącze akumulatora, system zarządzania energią, monitorowanie i otwarte interfejsy do, przykładowo, przygotowywania ciepłej wody, urządzenia E-Auto Wallbox lub automatyki domowej. Falowniki będą dostępne od drugiego kwartału 2020r.

Fronius na targach ENEX!

Więcej informacji o falowniku Fronius GEN24 Plus będzie można uzyskać na stoisku firmy Fronius już 26-27 lutego 2020 roku, w MiastOZE na targach ENEX!

GDZIE: Kielce, Targi Kielce S.A. ul. Zakładowa 1
KIEDY: 26-27.02.2020
OFICJALNA STRONA WYDARZENIA: http://miastoze.pl/

Więcej informacji na temat falownika Fronius GEN24 Plus znajdziesz TUTAJ

 

Redakcja GLOBEnergia