Corsa-e

Marka Opel poinformowała, że nowa, 6. generacja Corsy będzie przełomowa dla tego modelu. Będzie to bliźniak Peugeota 208e, który zostanie wyposażony w baterie o pojemności 50 kWh i silnik o mocy 136 KM (260 Nm) pozwalający na osiągnięcie 100 km/h w czasie około 8,1 sekundy. Zasięg według normy WLTP ma wynosić 330 km, a dzięki zastosowaniu szybkiej ładowarki, już 80% zasięgu będzie można uzyskać w ciągu 30 minut ładowania. Model będzie posiadał 3 tryby jazdy – Eco, Normal i Sport, które mają zmieniać nieco charakterystykę napędu. W trybie Sport reakcja na pedał przyspieszenia ma być bardziej dynamiczna, natomiast w trybie Eco będzie nieco spowolniona, ale za to samochód będzie miał większy zasięg.

Model zostanie wyposażony w szereg technologii i systemów wspomagających kierowcę, jak np. w adaptacyjne, nieoślepiające matrycowe reflektory IntelliLux LED, które Opel po raz pierwszy oferuje w segmencie małych samochodów. System obejmuje osiem elementów LED, sterowanych przednią kamerą wysokiej rozdzielczości. Technologia nieustannie dostosowuje wiązkę światła do sytuacji w ruchu drogowym i warunków otoczenia. W nowej Corsie zadebiutuje też radarowy aktywny tempomat oraz system czujników Flank Guard. Dostępny będzie również system monitorowania martwego pola oraz szereg asystentów parkowania.

Corsa-e

Opel poinformował, że przyjmowanie zamówień na Corsę-e rozpocznie się w ciągu najbliższych kilku tygodni. Premiera modelu zaplanowana jest we wrześniu na targach motoryzacyjnych we Frankfurcie, a auto do salonów trafi najwcześniej pod koniec tego roku.

Źródło: ORPA

Redakcja GLOBEnergia