Energia to temat, który jest niezwykle ważny dla całego społeczeństwa. Nie dziwi więc fakt, że targi ENEX oraz ENEX Nowa Energia co roku przyciągają tysiące branżowych zwiedzających i wystawców. Tradycyjna energia i jej pozyskiwanie stanowi ważną część polskiego przemysłu, a prężnie działająca branża Odnawialnych Źródeł Energii jest jego równe ważnym sektorem.

Targi Enex i Enex Nowa Energia skupiają branżowych zwiedzających, którzy pragną nawiązać współpracę z partnerami z gałęzi energetyki zawodowej oraz OZE. Gośćmi wydarzenia są przedstawiciele firm, takich jak zakłady energetyczne, producenci osprzętu i urządzeń dystrybuujących energię, specjaliści i naukowcy z uczelni technicznych. Wśród zwiedzających nie brakuje również przedstawicieli urzędów miast i gmin, którzy decydują o wydatkach energetycznych branży.

Targi ENEX 2017 Viessmann Corab Hydro-Tech alpha innotec

Fot. GLOBEnergia

ENERGIA PL

Dodatkowo, zmieniono formułę wydarzenia – z jednego, na dwa dni konferencyjne. Pierwszy blok tematyczny odbędzie się pod nazwą: Magazyny energii w Rynku Energetyki, drugi zaś będzie nosił tytuł: Magazyny Energii w rynku e-mobility.

Podczas tegorocznej edycji konferencja zmieni nieco formułę – z jednego, na dwa dni spotkań i dyskusji . Pierwszy blok tematyczny odbędzie się pod nazwą: Magazyny energii w Rynku Energetyki, drugi zaś będzie nosił tytuł: Magazyny Energii w rynku e-mobility. Referaty wygłoszą wybitni specjaliści z Energoprojekt Katowice oraz Centrum Badawczego Polskiej Akademii Nauk KEZO. Dodatkowo przedstawiciele Ministerstwa Energii poruszą kwestie ustawodawcze oraz prawne dotyczące magazynowania energii i rynku energetycznego. Część dotycząca tych standaryzacji była elementem wyjściowym dla referatów polskich przedsiębiorstw z branży, takich jak APS Energia, PGE, Tauron czy ZPUE. Dzięki ich obecności temat magazynów energii zostanie przedstawiony w kontekście rzeczywistych projektów.

Forum Fotowoltaiczne Solar+ i Ogólnopolskie Forum Pomp Ciepła

Wydarzenia organizowane prze Redakcję GlobEnergia oraz Targi ENEX Nowa Energia stały się już tradycją. Coroczne spotkania skupiają inwestorów, doradców, wykonawców zainteresowanych tematyką pomp ciepła i fotowoltaiki. Fora przyciągają także szereg potencjalnych klientów, którzy coraz częściej sięgają po alternatywne rozwiązania grzewcze.

Forum Fotowoltaiczne SOLAR+ 2018

Forum Fotowoltaiczne SOLAR+ 2018 (Fot. GLOBEnergia)

Forum Pomp Ciepła

Ogólnopolskie Forum Pomp Ciepła 2017 (Fot. GLOBEnergia)

 

Redakcja GLOBEnergia